Cytomeli kaalulangus

Cytomeli kaalulangus

Sünteetiline naatriumtrijodotüroniin, lüotüroniinnaatrium (Cytomel), toimib sarnaselt türoksiiniga ja on 3-5 korda tugevam kui türoksiin.

Toote üksikasjad

Liotürononiin (L-trijodotüroniin või L-T3) on kilpnäärme endogeense hormooni trijodotüroniini (T3) sünteetiline naatriumsool. Seda eritab kilpnääre ja see on peamine toimeaine, mis moodustub kudedes türoksiinist (T4) mikrosomaalsete deiodinaasensüümide toimel, mis eemaldavad joodi türoksiini “välimisest” rõngast (5'-dedodinatsioon).

Spetsifikatsioon

Toote nr:

LYR0063

Tootenimi:

naatriumglutüroniin (T3)

Sünonüümid

Tsütomeli kaalulangus , t3 naatriumglotüroniin

CAS:

6893-02-3

Molekulaarne valem (MF):

C15H11I3NNaO4

Molekulmass (MW):

672,96

Välimus:

Valkjas kuni kahvatukollane pulber

Puhtus:

≥98%

MOQ:

10 G


COA-L-Liothyronine (T3)


Cytomeli kaalulanguse tutvustus

Liotüroniin (CYTOMEL) on üks kilpnäärme toodetud hormoone, mis osaleb metaboolse homöostaasi säilitamises. Toodetakse ka perifeersetes kudedes türoksiini aktiivse metaboliidina palju väiksemates kogustes kui selle prohormoon-türoksiinil (T4). Suurem osa T3 on saadud T4 perifeersest monodeiodineerimisest jodotüroniini tuuma välimise ringi 5'-positsioonis. Kudedes lõpuks tarnitud ja kasutatud hormoon on peamiselt T3. Mehhanismid, mille abil kilpnäärmehormoonid avaldavad oma füsioloogilist toimet, pole hästi teada. Need hormoonid suurendavad enamiku keha kudede hapniku tarbimist, suurendavad ainevahetuse kiirust ning süsivesikute, lipiidide ja valkude metabolismi. Seega avaldavad nad sügavat mõju igale kehasüsteemile ja omavad erilist tähtsust kesknärvisüsteemi arengus. Kilpnäärmehormoonide ravimid on näidustatud: asendava või täiendava ravina ükskõik millise etioloogiaga hüpotüreoidismiga patsientidel; hüpofüüsi kilpnääret stimuleeriva hormooni (TSH) pärssijatena erinevat tüüpi eutüreoidsete struumade ravis või ennetamisel; kui diagnostilisi aineid supressioonikatsetes, et eristada kahtlustatavat kerget hüpertüreoidismi või kilpnäärme autonoomiat.

T3 naatriumglotüroniini funktsioon

Kilpnäärmehormoonid suurendavad keha ainevahetuskiirust, suurendades hapniku tarbimist enamikus keha kudedes. Need avaldavad sügavat mõju peaaegu kõigile kehasüsteemidele, olles eriti olulised kesknärvisüsteemi arengus. Liothyronine näitab endogeense kilpnäärmehormooni, trijodotüroniini, bioloogiliselt aktiivse vormi toimet. Hüpotüreoidismi korrigeerimine tänu liotüroniini või muude kilpnäärmehormoonide manustamisele suurendab südame tarbimist, mille tulemuseks on suurenenud südame väljund, vatsakeste kontraktiilsus ja pulss koos kogu süsteemse vaskulaarse resistentsuse vähenemisega. Samuti tekitatakse hingamise kiiruse ja sügavuse suurenemine, vasodilatatsioon, seedetrakti motoorika ja paranenud teadvuse taastamine. Kilpnäärmehormoonid suurendavad ainevahetuse kiirust, mis korrigeerib hüpotermiat, suurendades valkude ja süsivesikute ainevahetust, suurendades glükoneogeneesi, hõlbustades glükogeenivarude mobiliseerimist ja suurendades valkude sünteesi. Mitokondrite arv ja aktiivsus peaaegu kõigis keha rakkudes on suurenenud. Primaarse hüpotüreoidismi korral peaks kilpnäärme hormooni normaalse taseme kehtestamisel korrigeerima kilpnääret stimuleeriva hormooni (TSH) taset.

T3 naatriumglotüroniini pealekandmine

Liothyronine Sodium on näidustatud müoksüdeemi kooma raviks, tavaliselt koos teiste meetmetega, sealhulgas kortikosteroidi intravenoosse süstimisega. Müksedeemi vähem raskete vormide ja säilitusravi raviks tuleks kasutada suu kaudu manustatavat liotüroniini.

Kõrvalmõju

  • Liigne annus võib põhjustada hüpertüreoidismi ja hüperhidroosi

  • Suurenenud neuroloogiline erutuvus, unetus, oksendamine, kõhulahtisus, palavik

  • Suhkurtõbi, hüpertensioon, südame isheemiatõbi ja tahhüarütmia põdevad patsiendid


Hot Tags: tsütomel kaalulangus, hulgimüük, hind, osta, tsükkel, kulturismi, lihaste ehitamine, tasuta proov
Paari:Ei Järgmise:Cytomel T3 kaalulanguspulber

Küsitlus

You Might Also Like