Vanus, testosterooni ja testosterooni asendusravi

- May 25, 2019-

Testosteroon on peamine androgeen meestel. Testosteroon säilitab meestel mitte ainult normaalse seksuaalse funktsiooni, vaid on ka vajalik tingimus lihaste ehitamiseks ja rasva kadumiseks. Testosteroon on samuti oluline tegur energia taseme, emotsionaalse stabiilsuse ja immuuntaseme säilitamisel.

Mees testosterooni tase hakkab vähenema umbes 30-aastaselt ja vananedes kipub vähenema. 80-aastaselt on testosterooni tase kehas vaid umbes 20% tipptasemest. Madal testosterooni tase ei põhjusta mitte ainult rasvumist, diabeeti ja südame-veresoonkonna haigusi, vaid põhjustab ka psühholoogilisi probleeme, nagu kognitiivsed häired ja meeleoluhäired.

Madal testosterooniemia (hüpoandrogenism, edaspidi "madal testosteroon") on sümptom madalate testosterooni tasemete (nii esmase kui ka sekundaarse) puhul. Madal testosteroon on seotud enneaegse surmaga. Uuringud on näidanud, et madalama testosterooni sisaldusega mehed surevad südame-veresoonkonna haiguste tõttu tõenäolisemalt, mistõttu on testosterooni tase südame-veresoonkonna haiguste jaoks oluline. Baylori Ülikooli meditsiinikooli uuring näitas, et madala testosterooniga meestel esines sageli ärevus, südame isheemiatõbi, osteoporoos, luumurrud ja segadus. Kuna madal testosteroon avaldab meeste füüsilisele tervisele, vaimsele tervisele ja isegi sotsiaalsele funktsioonile tohutut negatiivset mõju, on vaja sekkuda testosterooni taseme olulise vähenemise nimel. Testosterooni asendusravi on kõige tõhusam lahendus. Eksogeenset testosterooni (tavaliselt süstimise teel) kasutatakse seerumi testosterooni taseme tõstmiseks kasutaja juures, aidates kasutajal taastada energia ja kognitiivsed tasemed ning muuta kasutaja tervislikumaks ja kõrgema elukvaliteediga.

2007. aastal avaldasid dr Miner ja Seftel Ameerika meditsiiniuuringute akadeemia ajakirjas raamatu. Kõige olulisem järeldus on: "On palju madalama testosterooniemiaga inimesi, kes arvavad, et madal testosteroon ja mitmesugused metaboolsed sündroomid omavad olulist korrelatsiooni ning on ka 2. tüüpi diabeedi ja südame-veresoonkonna haiguste eelsoodumus. Kliinilised uuringud on näidanud, et testosteroon asendusravi võib parandada ainevahetushäireid (diabeedi, rasvumise jne parandamine). Uuringute põhjal usume, et testosterooni asendusravi on väga riskantne ja võib oluliselt parandada kasutajate tervist.

Lisateave keha vajaduste kohta, mõista testosterooni taseme mõju kehale, olla tervislikum.

Paari:Millised steroidid sobivad naistele? Järgmise:Ühise peptiidid - hoone püsiva lihaste molekulide