Steroidide kuritarvitamise tagajärjed

- Jul 15, 2018-

Anaboolsete steroidide kuritarvitamise tagajärjed: Steroidide kuritarvitamine võib põhjustada paljusid kõrvaltoimeid, mis võivad meestel põhjustada aknet, aknet ja rindade suurenemist; rasketel juhtudel võib see kujutada ohtu elule, näiteks südamehaigused ja maksavähk. Kui te lõpetate selle õigel ajal, võib enamik kõrvaltoimeid tagasi pöörduda, kuid mõned kõrvaltoimed on püsivad!

Testosterooni mõju on organismile nii kasulik kui ka kahjulik. Positiivse poole pealt võib sellel hormoonil olla otsene mõju lihaskoe kasvule, punaste vereliblede tootmisele ja organismi üldisele tervisele. Kuid sellel on ka negatiivne mõju rasu sekretsioonile, keha kasvule, habeme ja juuste ning kehas kolesteroolitasemele. Tegelikult on meeste keskmine eluiga lühem kui naistel, suuresti selle hormooni põhjustatud südame-veresoonkonna probleemide tõttu. Testosterooni saab ka meestel hõlpsasti östrogeeniks, millel on kehale muud mõju. Nagu me varem ütlesime, suurendab meestel östrogeeni sisalduse suurenemine veepeetuse, rasva kogunemise ja naiste rindade arengu tõenäosust (meeste peamine rinnahaigus). Ilmselt on valdav enamus kõrvaltoimetest need testosterooni mõjud, mida me steroidide kasutamisel ei soovi. Testosterooni sisalduse suurendamine kehas suurendab nii selle eeliseid kui ka kahju, kuid üldiselt ei teki meil nende ravimite suhtes toksilisi reaktsioone. Maksakahjustus on märkimisväärne erand, kuid selle probleemiga tuleb tegeleda ainult C-17-alfa-alküül-alküülisteroidide kasutamisel. Kui sportlane ei kuritarvita pikka aega assimilatsiooni / androgeenseid steroide, on kõrvaltoimed lihtsalt pisut tüütud.

Võite isegi mõelda, et regulaarne steroidide kasutamine on tervislik käitumine. Ilmselt on inimese suurus tihedalt seotud tema üldise tervisega. Kui teil on hea ülevaade tervisekontrollidest, ravimite valimisest, ravimiannustest ja keeluaegadest, kuidas saaksime väita, et narkootikumide tarvitamine võib kasutaja tervise halvendada? Muidugi on inimeste stereotüübid steroidide kohta väga sügavad ja seda seisukohta on üldsusel raske aktsepteerida. Nüüd tahan rääkida mõningatest kõige tavalisematest kõrvaltoimetest ja anda nende kõrvaltoimete kohta võimalikult palju ravi- / ennetusnõuandeid.


Juuste väljalangemine

Kõrge meeste suguhormoonide sisalduse suurendamine võib juuste kasvu kahjustada. Tegelikult on kõige levinum meeste juuste väljalangemine otseselt seotud peanaha kudede androgeeni tasemega, konkreetselt seotud testosterooni DHT metaboliidiga. Sellist juuste väljalangemist kirjeldavat terminit nimetatakse meeste geneetiliseks alopeetsiaks ja see viitab androgeeni ja geneetilise eelsoodumuse vastastikmõjule, mis selle seisundini viib. Võrreldes tavalise peanahaga on selle probleemiga inimestel peenemad juuksefolliikulisid ja kõrgem DHT tase. Kuid geneetiliste tegurite tõttu pole paljudel inimestel seda kõrvaltoimet isegi suurte steroidide annuste kasutamisel. Ilmselt peaksid inimesed, kellel areneb seda tüüpi juuste väljalangemine (või kellel on selle perekonna geneetiline taust), olema eriti ettevaatlikud testosterooni, Oxymetholone 50, fluorotestosterone kasutamisel ja tugevate ravimite tugevdamisel.

Paljudel juhtudel on juuste väljalangemine taastumine väga keeruline, seetõttu on kõige parem seda kõrvalmõju eelnevalt vältida. Neile, kellel see probleem võib esineda, võite kasutada mahedamat ravimit (kõige populaarsem on Decadorol) või võtta testosterooni, metüültestosterooni või fluorotestosterooni kasutades ka testravimit. Meetod / Poscar (finasteriid). Finasteriid on väga efektiivne juuste väljalangemise ravi, mis pärsib 5-alfa-reduktaasi juuksefolliikulis ja eesnäärmes. Kuid nende steroidide jaoks, mis ei läbi 5-alfa redutseerimist ja kellel on palju mehi - kõige kuulsamad on oksümetoloon 50 ja Dianabol, see ravim ei tööta. Samuti peame meeles pidama, et kõik assimileerunud / androgeensed steroidid aktiveerivad androgeeni retseptori ja samamoodi põhjustavad juuste väljalangemist teatud annuste ja tingimuste korral.


Hemorroidid

Akne suur aretus on steroidide kasutamise selge ilming. Nagu teate, taluvad teismelised poisid aknet sageli siis, kui testosterooni tase hakkab saavutama haripunkti, kuid üldiselt vananedes nad tuhmuvad. Kuid täiskasvanud seisavad assimilatsiooni / androgeensete steroidide kasutamisel sageli sama probleemi ees. Seda seetõttu, et androgeenid stimuleerivad rasunäärmeid, mis eritavad nahas õli. Seega suurendab selliste hormoonide sisalduse suurendamine nahas õli sekretsiooni, põhjustades sageli akne teket seljal, õlgadel ja näol. Eriti tugevad meessteroidid, väga tülikad, mõnikord koledad pustulid ilmuvad kogu keha nahale. Akne raviks on palju võimalusi. Lihtsaim on puhastamine ja päevakohane hooldus mustuse ja rasva eemaldamiseks enne, kui poorid hakkavad ummistuma. Kui sellest ei piisa, võib akne retseptiravim Accutane olla hea valik. See on väga tõhus ravim, mis toimib rasunäärmetele ja vähendab erituva õli kogust. Sportlased võivad steroidide kasutamise ajal võtta ka abistavat ravimit Proscar (üldnimetus finasteriid), mis võib vähendada testosterooni muundamist DHT-ks ja vähendada hormoonide kõrvaltoimete võimalust. Siiski tuleb märkida, et see ravim on juuste väljalangemise ennetamisel ja ravis parem kui akne, kuna sellel on suurem mõju DHT muundamisele eesnäärmes ja juuksefolliikulisse. Samuti tuleb märkida, et testosteroon on ainus steroid, mis muundub tegelikult dihüdrotestosterooniks, teised ravimid aga muutuvad 5a-reduktaasi toimel tegelikult tugevamateks steroidideks. Paljud steroidid on ka väga tõhusad androgeenid, näiteks Oksümetoloon 50 ja Dianabol. Seega ei pea neid taandama sihtkoes võimsale meessoost efektile, et muuta need efektiivsemateks ühenditeks, mis muudab Propecia kasutuks. Võite eelistada ka väikeste annuste anaboolsete steroidide kasutamist, millel on suhteliselt väike meessoost toime. Seetõttu on tundlike inimeste jaoks, kes soovivad kaalus juurde võtta, palju parem valida Norron kui valida testosteroon.


Agressiivne

Agressiivne käitumine võib olla steroidide hirmutavam kõrvalmõju. Testosterooni rolli tõttu on mehed tavaliselt agressiivsemad kui naised. Sarnaselt võib steroidide (eriti androgeenide) kasutamine suurendada ka inimese agressiooni. Mõnel juhul võib see olla kasulik, aidates sportlastel suurema entusiasmiga lüüa suuri raskusi või esineda võistlustel paremini. See steroidide roll meeldib eriti paljudele profisportlastele ja kulturistidele. Kuid teisest küljest ei häiri miski rohkem kui tugev mees, kellel on lihased ja kes ei suuda oma emotsioone kontrollida. Steroidikasutaja, kellel pole kontrolli viha üle, on selgelt oht iseendale. Kui sportlane leiab, et ta süütab steroiditsüklis väikese vahejuhtumi, peaks ta leidma viisi, kuidas olukord kontrolli alt väljuda. Pidage meeles, et sel ajal on väga kasulik teha mõni sügav hingamine. Kui see ei tööta, peate lõpetama nende probleemi põhjustavate steroidide kasutamise. Põhimõte on see, et kui te ei suru oma viha alla, kui teil pole küpset isiksust ja enesekontrolli, siis ei tohiks te steroide kasutada.


Anafülaktiline šokk

Anafülaktiline šokk on allergiline reaktsioon kehasse sisenevate võõrvalkude suhtes. Tavaliselt ilmneb see siis, kui inimene on millegi suhtes eriti tundlik, näiteks konkreetse ravimi (näiteks penitsilliini), putukahammustuste, tööstuslike / majapidamispreparaatide, toidu (tavaliselt pähklid, koorikloomad, puuviljad) ja toidu lisaainete / säilitusainete (eriti väävli) ja nii edasi. See saatuslik düsfunktsioon võib stimuleerida silelihaste kontraktsiooni ja võib piirata inimeste hingamist. Sümptomiteks on astma, turse, lööve või leetrid, palavik, vererõhu järsk langus, pearinglus, segasus, krambid ja isegi surm. Tegelikult ei ole seda reaktsiooni toimunud hormonaalsete toodete, näiteks anaboolsete / androgeensete steroidide puhul, kuid olukord on erinev, kui arvestada võltsitud ravimite tootmist. Kuna musta turu toodetel puudub kvaliteedikontroll, tungivad toksiinid (eriti süstid) sisse. Minu soovitus on kasutada ainult seaduslikult toodetud farmaatsiatooteid, eelistatavalt esimeses maailmas. Anafülaktilise šoki korral on kõige tavalisem ravi adrenaliini annuse võtmine. Inimesed, kes on putukahammustuste suhtes väga tundlikud, tunnevad seda protsessi ning tavaliselt panevad nad kätele allergiakomplekti (adrenaliini ise süstimiseks).


Sünnidefekt

Assimilatsioonil / androgeensetel steroididel võib olla oluline mõju loote arengule. Neerupealiste anomaaliad on väga tüütu probleem ja selle seisundiga naissoost lootel arenevad suguelundid nagu meestel. Ärge kunagi kasutage anaboolseid steroide rasedatel või rasedaks jäävatel naistel. Lisaks on kõige parem mitte kasutada neid ravimeid mõni kuu enne lapse planeerimist, et tagada lapse ema hormoonide taseme normaalne tase. Ehkki assimilatsioon / androgeensed steroidid vähendavad seemnerakkude arvu ja meeste viljakust, ei põhjusta lapse isa sünnidefekte.


Hüübimisaja muutus

Assimilatsiooni / androgeensete steroidide kasutamine pikendab hüübimisaega. See tähendab, et steroidide kasutamisel märkate, et kerge kriimustuse või ninaverejooksu korral on verejooksu peatamise aeg tavalisest pisut pikem. Tavalises elus ei põhjusta see mingit paanikat, kuid tõsise õnnetuse või operatsiooni vajaduse korral võib probleem olla tõsisem. Tegelikult pole hüübimisaja muutus eriti suur, nii et sportlased hoolivad sellest probleemist tavaliselt alles siis, kui nad on operatsiooniks valmis. Aspiriini, Tylenoli ja eriti antikoagulantide kasutamine võib suurendada anaboolsete steroidide toimet hüübimisajale, nii et öelge arstile, et kasutate nende ravimitega ravimisel steroide.


Vähk

Kuigi laialt arvatakse, et steroidid põhjustavad vähki, on see väga haruldane. Steroidid on looduslike steroidide sünteetilised vormid, mida organism saab hõlpsalt metaboliseerida, seega on nende koormus elunditele tavaliselt väike. Tegelikult on paljud steroidid maksahaigusega inimestele ohutud ja neil pole peaaegu mingit kahjulikku mõju. Ainus tegelik erand sellest probleemist on C17-alfa-alküülsteroid, mille keemiline muutus muudab selle hepatotoksiliseks. Harvadel juhtudel (peamiselt oksümetoloon 50 puhul) võib see toksilisus põhjustada maksakahjustusi ja edasist vähki. Kuid miljonite sportlaste jaoks, kes kasutavad steroide, on see väga väike statistika. Ja enamik neist juhtudest on kriitiliselt haigetel patsientidel, mitte sportlastel, kes kasutavad pika aja jooksul väga suuri steroidide annuseid. Steroidide vastased märgivad mõnikord, et steroidide kuritarvitamine võib põhjustada nefroblastoomi, väga tõsist neeruvähki. Kuid see olukord on nii haruldane, et pole veel selge, kas assimileeruvate / androgeensete steroidide ja haiguse vahel on otsene seos. Kui te ei kuritarvita metüülitud suukaudseid steroide ja ei vaata arsti juures suurte annuste tsükli ajal, ei vaja te vähktõve (vähemalt steroididega seotud vähkide) korral suurt tähelepanu.


Südame-veresoonkonna haigused

Nagu varem mainitud, mõjutab anaboolsete / androgeensete steroidide kasutamine LDL (madala tihedusega lipoproteiin), HDL (kõrge tihedusega lipoproteiin) ja üldkolesterooli taset. Võite ka teada, et HDL-i peetakse kasulikuks kolesterooliks, kuna see eemaldab arteritest kolesterooli ladestused. LDL-i vastupidine toime on kolesterooli kogunemise soodustamine arteriaalsele seinale. Steroidid alandavad üldiselt HDL-i kontsentratsiooni, suurendades samal ajal LDL-i ja üldkolesterooli taset. HDL ja LDL suhe on tavaliselt olulisem kui kolesterooli üldkogus, kuna need kaks ainet tasakaalustavad kehas üksteist. Kui steroidide pikaajaline kasutamine suurendab selle suhte ebasoodsat muutust, siis kannatab kindlasti kardiovaskulaarne süsteem. Vererõhu tõus võib selle kahju uuesti suureneda ja tugeva aromatiseerumisega steroidid avaldavad tavaliselt seda mõju.

Samuti tuleb märkida, et enamikul 17 alfa-alküülrühma suukaudsetest steroididest on nende struktuurist ja kasutusvormist tulenevalt suurem negatiivne mõju kui süstidele. Seega, kui soovite HDL-i muutusi mõõdukaks muuta, ei pruugi pehmema stanosolooli (stanilonooli) kasutamine olla parim valik. Ühes uuringus võrreldi 200 mg testosterooni enanthaadi iganädalast süstimist nädalas 6 mg stanosolooli annusega. Tulemused on selle heaks näiteks. Ainult kuue nädala pärast langes HDL- ja HDL-2 (hea) kolesterool stanosooli rühmas vastavalt 33% ja 71%. Testosterooni rühmas vähenes HDL (HDL-3 fraktsioon) keskmiselt ainult 9%. Samuti tõusis LDL stanosolooli rühmas 29% ja testosterooni rühmas 16%. Need, kes hoolivad kolesterooli muutustest steroidide kasutamise ajal, võivad vältida suukaudsete steroidide kasutamist ja valivad spetsiaalselt süstide kasutamise.

Samuti märgime, et östrogeenil on tavaliselt kasulik mõju kolesteroolile. Näiteks östrogeeni asendusravi postmenopausis naistel suurendab tavaliselt HDL-kolesterooli ja alandab LDL-kolesterooli. Samuti võib testosterooni aromaatne muundamine östradiooliks olla kasulik seerumi kolesterooli järskude muutuste ennetamisel. Värskes uuringus võrreldi ainult testosterooni (280 mg testosterooni heptanoaati nädalas) mõju võrdsetes annustes testosterooni ja aroomi vähendajaga (4 korda 250 mg testosterooni päevas). Kolmanda rühmana testiti ka metüültestosterooni annuses 20 mg päevas. Tulemused on väga õpetlikud. 12-nädalases uuringus ei esinenud HDL-kolesterooli olulist langust rühmas, kes kasutas ainult testosterooni enanthaati. Ainult nelja nädala pärast vähenes testosterooni ja aromaatseid inhibiitoreid kasutavate rühmade arv keskmiselt 25%. Nelja nädala pärast vähenes HDL metüültestosterooni rühmas 35% ja suurenes ka LDL-kolesterool. Ilmselt annab see meile sügavama ülevaate östrogeeni säilimisest steroidide kasutamise ajal. Lisaks selle määramisele, kas antud keskkonnas on vaja kasutada aroomi inhibiitoreid, on oluline kaaluda ka ravimite valikut. Näiteks ei avalda östrogeeni retseptori antagonist Nolvadex naistevastast toimet kolesterooli väärtustele ja tegelikult kipub see suurendama HDL väärtusi. Seetõttu on hea mõte kasutada seda ravimit selliste aromaatsete inhibiitorite nagu Arimidex või Cytadren asemel östrogeeni kõrvaltoimete vastu, eriti neile, kes kasutavad pikka aega steroide. sellel viisil.

Kuna südamehaigused on üks surmavamaid haigusi maailmas, ei tohiks steroidide kasutajad (eriti vanemad) seda riski eirata. Kui muud võimalust tõesti pole, siis peaksite mõõtma iga tsükli jooksul vererõhu ja kolesterooli väärtused ning lõpetama ravimi kasutamise, kui probleem ilmneb. Samuti saate piirata ravimitsüklis kõrge küllastunud rasvade ja kõrge kolesteroolisisaldusega toitude tarbimist, mis võib aidata vähendada steroidide mõju (kuid ainult pisut madalamal, sest dieet ei ole tõhus viis selle kõrvaltoime kontrollimiseks). Kuna vererõhu ja kolesterooli tase normaliseerub tavaliselt varsti pärast steroidide kasutamise lõpetamist, pole lühiajaliseks kasutamiseks üldiselt vaja muretseda pikaajalise kahjustuse pärast.


Depressioon

Ilmselt võib steroidide kasutamine mõjutada keha hormoonide taset, mis omakorda põhjustab muutusi üldises temperamendis ja tujus. Ühelt poolt võib esineda rünnakuid. Kuid mõne inimese jaoks võib esineda veel üks äärmus, see tähendab depressioon. See nähtus võib ilmneda inimestel, kes on psühholoogiliselt tundlikud androgeeni ja östrogeeni tasakaalustamatuse suhtes. See on tavaline, kui meessoost kulturistid lõpetavad assimileerivad / androgeensed steroidid. Endogeensete steroidide ülemäärane pärssimine võib normaalse hormonaalse tasakaalu taastamiseks võtta natuke aega. Selle aja jooksul võib östrogeeni tase olla stabiilsem kui testosterooni tase, kuna meie keha toodab östrogeeni neerupealiste hormoonide kaudu. Selle tagajärjel võib östrogeen olla pikema aja jooksul kehas domineeriv suguhormoon. Mõne inimese jaoks võib see periood olla täis tundlikke, kurbaid ja negatiivseid emotsioone (depressiooni sümptomid).

Depressioon võib ilmneda ka steroidide kasutamise ajal, eriti kui assimileerivaid steroide kasutatakse üksi. Kuigi see steroid on leebem kui meessteroidid, pärsib see ka endogeense testosterooni sekretsiooni. Kui testosterooni tase langeb annustamise ajal märkimisväärselt, ei pruugi kasutatavad anaboolsed steroidid androgeeni piisavalt kompenseerida, põhjustades positiivsuse ja heaolu kadu. Parim viis depressiooni vältimiseks tsüklis või pärast seda on hoolikalt jälgida ravimi manustamist ja ravi katkestamist. Väikese testosterooni annuse lisamine kergele kaalukaotuse / assimilatsiooni tsüklile võib olla tõhus viis igavuse tunnete ja treenimatuse vältimiseks. Muidugi tuleks vältida tugevate steroiditsüklite kasutamist koos abiainete (Novares, Reynolds, HCG, Clomid jne) kasutamisega. Kuigi inimesed kasutavad sageli vähendamisprogrammi, ei taasta see tõhusalt endogeense testosterooni taset.


Meeste suure rinnanäärme haigus

Meeste suure rinnanäärme haigus on meditsiiniline termin, mis viitab meessoost keha rinna arengule naisel. See ilmneb siis, kui östrogeeni tase meestel on väga kõrge, eriti testosterooni kasutamisel ja tugevate aromatiseeritud steroidide jõulisel täiendamisel. Liigne östrogeen toimib rinna retseptoritel ja stimuleerib rindade kasvu. Kui see ei ole pärsitud, põhjustab see rinnanibu all olevas koes väga märgatavat ja kole kasvu, täpselt nagu naisel. Selle kõrvaltoime vastu võitlemiseks peavad paljud inimesed ravimi hoidmiseks vajalikuks mõnda östrogeeni vormi. Võite kasutada östrogeeni antagoniste nagu Clomid või Novad, mis blokeerivad östrogeeni sidumist ja aktiveerivad retseptoreid rinnus või teistes kudedes, või kasutada aromaatseid inhibiitoreid, näiteks Femara või Reynolds. Vältige ensüümide muundamist androgeenideks östrogeenideks. Sellised aromaatsed inhibiitorid on vaieldamatult kõige tõhusam valik, kuid on ka kõige kallimad.

Väärib märkimist, et paljud inimesed usuvad, et kõrge östrogeeni tase steroidide kasutamise ajal aitab sportlastel saavutada märkimisväärset lihaste kasvu (vt: Östrogeeni aromatiseerimine). Seda silmas pidades võivad sportlased kasutada antiöstrogeene ainult siis, kui nad peavad peatama suurte rindade tekkimise. Samuti on hea mõte aromatiseeritud steroidide kasutamisel alati kaasas olla östrogeenivastaseid ravimeid, nii et probleemi ilmnedes oleks seda hõlpsasti saada. Puhitus või nibu all olev punn on üks suure rinnahaiguse varajasi märke, millega tavaliselt kaasneb piirkonnas esinev valu. See tähendab, et on vaja mõnda östrogeenivastast ravimit. Kui mass muutub väiksemaks ja muutub väga kõvaks, tuleb kohe tegutseda. Vastasel juhul, kui jätkate sel ajal steroidide kasutamist ilma abistavaid ravimeid võtmata, kasvab kasutajal tõenäoliselt inetu rinda, mis eemaldatakse ainult operatsiooni teel.

Samuti on oluline, et progesteroon suurendab östrogeeni stimuleerivat toimet rinnale. Kahe hormooni vahel on tugev sünergia, mis võimaldab progesterooni toimel tekkida suure rinnahaiguse korral ka siis, kui östrogeeni tase pole kõrge. Kuna paljudel assimileerunud steroididel, eriti Nandrolooni derivaatidel, on luteiniseeriv toime, ei tohi me olla tuimad. Isegi nõrk naissoost ravim, näiteks kaart, võib mõnel juhul põhjustada suure rinnahaiguse. Siiski, kui olete selle kõrvaltoime suhtes väga tundlik, soovitan teil valmistada käepärast mõned östrogeenivastased ravimid. .


Peavalu

Sportlased kurdavad mõnikord, et anaboolsete / androgeensete steroidide kasutamise ajal suureneb peavalu. See nähtus on kõige tavalisem kehakaalu tõusutsüklites, kus kasutatakse tugevaid naissoost steroide. Te ei saa seda küsimust tähelepanuta jätta, sööge lihtsalt aspiriini, sest see võib viidata steroidide kasutamise häirivamale kõrvaltoimele - kõrgele vererõhule. Kuna kõrge vererõhk kujutab endast palju terviseriske, tuleb seda steroidide suure annuse kasutamisel regulaarselt jälgida, eriti kui ilmnevad peavalud. Sel juhul valivad mõned sportlased Catapresit vererõhu alandamiseks, kuid enamiku inimeste arvates on parem steroidide tarvitamine sel ajal lõpetada. Kõrgenenud vererõhu suhtes tundlikele on hea valik ka leebemad steroidid, mis ei muundu östrogeeniks või muutuvad harva östrogeeniks. Kuid ka kaela või peanaha lihaspingetest põhjustatud peavalu on palju. Steroidide kasutamise ajal on sportlased intensiivsemad ja võivad suurendada nende lihaste stressi. Sel juhul koolitus ajutiselt peatatakse ja lühike paus lahendab probleemi tavaliselt. Muidugi, kui teie peavalu on väga tugev ja kestab pikka aega, on kõige parem pöörduda arsti poole.


Hüpertensioon

Sportlased, kes kasutavad assimileerunud / androgeenseid steroide, leiavad sageli, et vererõhk tõuseb ravimite võtmise ajal. Hüpertensioon on kõige tavalisem kõrvaltoime, kui kasutatakse testosterooni ja intensiivselt täiendatavaid steroide, mis on kergesti muudetavad östrogeeniks. Östrogeeni kogunedes kehasse suureneb tavaliselt vee ja soola peetus, mille tulemuseks on vererõhu tõus. Seda probleemi võib veelgi teravdada treeningu intensiivsuse ja raskuse kiire tõus. Kuna kõrge vererõhk avaldab kehale palju survet, ei saa seda probleemi tähelepanuta jätta. Ravimata jätmisel võib kõrge vererõhk suurendada südamehaiguste, asfüksia ja neerupuudulikkuse riski. Kõrgenenud vererõhu tunnusteks on peavalude, unetuse ja hingamisraskuste sagenemine. Paljudel juhtudel pole need nähud märgatavad enne, kui vererõhk märkimisväärselt tõuseb, nii et nende tunnuste puudumine ei taga kasutaja ohutust. Vererõhu näitude saamine on kiire ja lihtne protsess (kas haiglas, kontoris, retsepti alusel või kodus); Steroide kasutavad sportlased peavad võimalike probleemide vältimiseks jälgima vererõhku suurte annustsüklite ajal.

Kui vererõhu väärtus tõuseb märkimisväärselt, peate selle kontrollimiseks võtma teatavaid meetmeid. Lihtsaim viis on lõpetada nende probleemsete steroidide kasutamine või vähemalt asendada need mahedamate mittearomaatsete steroididega. Pange tähele ka seda, et kuigi kõrge vererõhu põhjustavad tavaliselt aromatiseeritud steroidid, seostatakse mõnikord mittearomaatseid steroide nagu fluorotestosteroon või trenboloon kõrge vererõhuga, nii et sel juhul ei pruugi ideaalne asendus olla. ravim. Sportlased saavad kasutada ka kõrge vererõhuga ravimeid, näiteks diureetikume, mis vähendavad märkimisväärselt vee ja soola peetust. Tilga kaitstud (klooriga pressitud HCL) on sportlaste seas ka populaarne ravim, sest lisaks vererõhu alandamisele suurendab see väidetavalt ka keha kasvuhormooni sekretsiooni.


Immuunsüsteemi muutus

Assimilatsiooni / androgeensete steroidide kasutamine võib põhjustada muutusi, mis võivad mõjutada keha immuunsussüsteemi. Need muudatused võivad olla kasutajale kasulikud või kahjulikud. Näiteks ei ole paljud sportlased steroidide kasutamise ajal nii vastuvõtlikud haigustele kui varem. Värskeimad uuringud toetavad seda seisukohta. Uuringus kasutati AIDS-i patsientide jaoks oksümetolooni ja kadinolopiini ning tulemused näitasid, et neil ravimitel oleks kasulik mõju immuunsüsteemile. Tegelikult on see teraapia viimastel aastatel populaarseks saanud ja paljud arstid soovivad seda ravimit oma patsientidele rohkem anda. Kuid nagu te ei ole steroidide kasutamise ajal kergesti haige, tekitab steroidide ärajätmine tagasilöögi efekti ja immuunsüsteemi võime patogeenidele vastu seista väheneb. See võib olla seotud kortisooli tagasivoolu / sekretsiooniga, mis on kehas võõrastatud hormoon, mis pärsib immuunsussüsteemi funktsiooni. Kui tänapäeval kasutatavad steroidid desaktiveeritakse, kulub tavaliselt androgeenide puuduse periood, kuni keha suudab hormoonide tasakaalu taastada. Kuna testosteroon ja kortisool on mitmeti üksteisega vastuolus, seab normaalse androgeeni taseme vähenemine kortisooli ebanormaalselt aktiivsesse olekusse. Selles tasakaalustamatuse faasis ei lagunda kortisool mitte ainult keha lihaskudet, vaid põhjustab ka sportlaste vastuvõtlikkust sellistele haigustele nagu gripp. Sobivate lisaravimite (antiöstrogeenid, testosterooni stimulandid) kasutamine on selle probleemi vältimiseks kõige tavalisem meetod ja see aitab kasutajal pärast steroidide kasutamise lõpetamist taastada normaalse hormonaalse tasakaalu.

Samal ajal ei saa me tähelepanuta jätta muid steroidide kasutamise võimalusi, et põhjustada kehas kortisooli kõrgenenud taset. Seda nähtust nimetatakse hüperkortisoleemiaks ja see on tavaline assimilatsiooni / androgeensete steroidide kasutamisel. Seda seetõttu, et assimileerivad / androgeensed steroidid häirivad keha võimet kortisooli vereringesüsteemist välja tõmmata, kuna need jagavad metaboliseerimisel teatud ensüüme. Kui sama ensüümi pärast konkureerib liiga palju androgeeni, aeglustub kortisooli lagunemise kiirus ja selle hormooni tase tõuseb. Kuna C17-alfa-alküülsteroidid on suuremal määral võimelised pärssima 3-beeta hüdroksüsteroiddehüdrogenaasi, on need kortisoolitaseme tõstmisel eriti tülikad, tarbides ka kortikosteroidides tavaliselt kasutatavaid metabolismi radu. Ehkki tavalises steroiditsüklis ei pea te kortisooli tasemele liiga palju tähelepanu pöörama, paistab probleem tõenäoliselt silma, kui kasutate neid ravimeid pikka aega suurtes annustes. Muidugi võib see põhjustada sportlase füüsilise seisundi halvenemist, haigustele kalduvust ning põhjustada tõsisemat ületreeningut ja metaboolset stagnatsiooni.


Neerude rõhk / kahjustused

Steroidide (peamiselt uriini kaudu) kasutamine võib neile teatavat stressi tekitada, kuna neerud osalevad kõrvalsaaduste filtreerimisel ja eritumisel. Neerukahjustus ilmneb peamiselt siis, kui kasutajal on tugev kõrge vererõhk, kuna see seisund võib neile elunditele liiga palju survet avaldada. Tõepoolest on tõendeid selle kohta, et steroidide kasutamist võib seostada täiskasvanud Wilmsi kasvajate tekkega - kiiresti kasvav neeru kasvaja, mida tavaliselt leidub lastel ja imikutel. Kuid see on äärmiselt haruldane, nii et nende vahel pole veel võimalik luua otsustavat seost. Ilmselt on neerud inimese tervise jaoks üliolulised, seetõttu ei saa steroidide suurte annuste kasutamisel ignoreerida igasuguse kahjustuse võimalust (isegi kui see on väike). Kui kasutaja leiab, et uriini värvus on tume (mõnikord näeb verd) või kui urineerimine on valulik / keeruline, võib osutuda vajalikuks pöörata tähelepanu neerude rõhule. Muud nähud on alaseljavalu (eriti neerupiirkond), palavik ja tursed. Kui te kardate neerukahjustusi, peate kohe lõpetama steroidide kasutamise ja pöörduma arsti poole, et välistada tõsised haigused.

Kuna neerusurve / -kahjustus on sageli seotud selliste tugevate aromatiseeritud steroidide nagu testosterooni ja jõulise toidulisandi kasutamisega (mis kipub vererõhku tõstma), peaksid kõrge vererõhu / neerustressi suhtes tundlikud inimesed püüdma vältida nende ravimite kasutamist. Kui peate kasutama steroide, on kõige parem mitte kasutada tugevaid ravimeid, vaid valida mõned leebemad anaboolsed steroidid. Näiteks ei muundata methenolooni, Anavarit ja stanosolooli üldse östrogeeniks ja need võivad olla sobivam valik. Selles piirkonnas populaarsemad ravimid on Decadorol ja Boldenone, mis muutuvad vähem ka östrogeeniks.


Maksa rõhk / kahjustus

Maksasurve / kahjustus ei ole ühegi steroidi kõrvaltoime, vaid ainult C17-alfa-alküül-steroidide kasutamisel. Nagu varem mainitud, sisaldavad need struktuurid mõningaid keemilisi muutusi, mis muudavad need suukaudseks manustamiseks kättesaadavaks. Maksa läbimise käigus avaldavad nad elundile teatavat survet. Mõnel juhul võib see põhjustada tõsiseid kahjustusi, isegi maksavähki. Maksa purpur on üks probleemidest, mis põhjustab maksas tsüstide moodustumist, mis on sageli eluohtlikud. Mõnel juhul võib esineda ka maksavähk. Ehkki hepatotoksiliste steroidide pikaajaline kasutamine võib põhjustada neid väga tõsiseid tüsistusi, on oluline rõhutada, et selline olukord on steroide kasutavatel sportlastel väga haruldane. Enamik maksavähi juhtumeid ilmneb tegelikult kliinikus, eriti patsientidel, kes kasutavad tugevat suukaudset androgeenide rehabilitatsiooni draakonit 50. See võib olla otseselt seotud aine kõrge annusega, kuna Oxymetholone 50 sisaldab kuni 50 mg toimeainet tableti kohta. . Enamik teisi suukaudseid ravimeid sisaldab toimeainet ainult 5 mg või vähem, mis on üsna erinev. Seetõttu tegeleb maks taastumislohega annusega, mis võrdub 10 tükikese tugeva toidulisandiga. Seda survet suurendatakse veelgi, kui arvestada patsiendi suurtes annustes kasutatava ravimigraafikuga. Rehab Dragon 50 puhul võib tootja soovitatav annus olla 8–10 tabletti päevas. See annus on palju suurem, kui enamik sportlasi arvab, ja sportlaste jaoks on ohutuse ülemmääraks peetud 3–4 tabletti päevas. Samuti on oluline märkida, et maksakahjustustega seotud juhtumeid on väga vähe ja sellest ei piisa, kui jõuate tasemele, mis võimaldab teil ravimi peatada. Metüültestosteroon, esimene steroid, mis on osutunud maksaprobleeme põhjustavaks, on nüüd Ameerika Ühendriikides saadaval retseptiravimina. Seega on tavakasutajate jaoks, kes kasutavad aeg-ajalt mõõdukaid annuseid toksilisi suukaudseid steroide, ebatõenäoline, et kahjulik maksakahjustus tekiks.

Kuigi enne oluliste nähtude ilmnemist võib tekkida tõsine maksakahjustus, tekib kollatõbi tavaliselt vigastuse alguses. Astragalust iseloomustab bilirubiini kogunemine kehas, mis tavaliselt põhjustab sel juhul maksa sapijuha obstruktsiooni. Kui see värvmaterjal kehasse koguneb, muutuvad kasutaja nahk ja valged silmad tavaliselt kollaseks ning selle märgi ilmnemisel tuleks kõik C17-α-alküülsteroidid välja lülitada. Enamikul juhtudel piisab nende ravimite otsesest deaktiveerimisest, et vältida edasisi kahjustusi. Muidugi, kui kollatõbi ilmneb kasutamise ajal korduvalt, peaksite vältima suukaudsete steroidide pikaajalist kasutamist või mitte kunagi neid kasutama. Lisaks on hea mõte jälgida ka maksaensüümide taset suukaudsete ravimite ajal. Kuna maksa rõhk peegeldub teie maksaensüümide poolt enne kollatõve tekkimist hästi, võib suukaudsete steroidide pärast muret kaotada.


Eesnäärme healoomuline hüperplaasia

Eesnäärmevähk on praegu üks levinumaid meesvähk. Eesnäärme healoomuline hüperplaasia võib tekkida enne vähki või sellega samal ajal, mis on vanemate meeste jaoks kahtlemata oluline teema, millele tähelepanu pöörata. Me usume, et eesnäärme tüsistusi määravad peamiselt androgeeni tase, eriti tugev testosterooni metaboliit DHT, täpselt nagu östrogeeni ja naiste rinnavähi seos. Ehkki seos eesnäärme hüperplaasia / vähi ja steroidide kasutamise vahel pole täielikult kindlaks tehtud, võib steroidide kasutamine teoreetiliselt seda seisundit süvendada, suurendades kehas androgeenide taset. Therefore, older athletes should avoid taking strong 5-alpha reductive androgen such as testosterone, methyltestosterone, or fluorotestosterone, or use Posca (finotexamide) specifically for inhibiting scalp. And a drug for 5-alpha reductase in the prostate. For older athletes who are not using steroids, this may be an effective preventive measure. However, drugs such as Dianabol, Oxymetholone 50 and Mesterolone have strong potency even if they are not converted to DHT, so they are not affected by Poskar. It is also worth mentioning that the development of this condition requires not only androgen but also estrogen. The two will synergistically stimulate the growth of prostate tissue, and one of them will not cause this condition. Thus, for older men seeking androgen replacement therapy, non-aromatic androgens such as DHT are a safer alternative to testosterone. For the same reason, MENT (testosterone acetate) is also used as an androgen replacement. Antiestrogenic drugs may be more effective in treating BPH (prostatic hyperplasia) than drugs such as finasteride, which reduce androgen activity in the prostate. Estrogen suppression in men is easy to achieve and rarely causes side effects. In addition, even if you do not consider the use of steroids, people older than 40 should consult a doctor for routine examination of the prostate, do not use steroids if there is a problem with the prostate.


Sex dysfunction

The function of the male reproductive system depends on the level of androgen in the body. Thus, the use of synthetic male hormones can have a significant impact on a person's sexual desire. On the one hand, we may see a person's sexual desire and erection frequency will increase significantly. This is common in the use of strong male steroids, which have the most significant stimulating effects on the reproductive system. Sometimes, this situation may reach a problematic level, but most of the time, athletes are only more energetic and more sexually active during steroid use.

On the other hand, we may also see a lack of sexual desire, and may even reach the point of sexual incompetence. This situation mainly occurs when the androgen is too low. This usually occurs after steroid withdrawal because the secretion of endogenous testosterone is inhibited during use. Removal of androgens (exogenous) causes the body to be in a state of extreme lack of natural testosterone until such imbalance is corrected. Deletion of the testosterone metabolite DHT is particularly troublesome because it has a greater impact on the reproductive system than other lower androgen. Therefore, it is a very good idea to use testosterone stimulating drugs such as HCG and/or Clomid after discontinuing strong male steroids, which can reduce the effects of steroids. Sexual incompetence/sexual indifference may also occur during steroid use, especially when only anabolic steroids are used. Since all anabolic steroids inhibit the production of testosterone in the body, the drugs used may not have a high enough male to completely compensate for the loss of testosterone. In this case, the user may choose to use a small dose of androgen (such as a testosterone weekly) or reverse/prevent the inhibition of androgen by using a drug such as HCG.

It is also important to note that sometimes this is only a problem with male steroids and assimilated steroids. The response of different people to the same dose of the same drug may also vary widely. One person may have sexual incompetence or sexual indifference, while another person may become sexually active. Therefore, it is difficult to predict how a person will react to a drug before use.


Dysplasia

If taken during puberty, many assimilation/androgenic steroids may affect the development of the body. Specifically, steroids can impede growth by stimulating premature fusion of long bone plates. Once the seesaw is merged, the height can no longer grow. Even if steroids are not used in the future, the damage cannot be reversed and the user can only stay at that height forever. Even growth hormone can't reverse this, because using this hormone in adulthood only makes the bones thicker. Interestingly, not only the steroid itself, but also the accumulation of estrogen may lead to the fusion of the seesaw. Women are generally shorter than men because of this effect of estrogen. Similarly, the use of steroids that can be rapidly converted to estrogen will prematurely inhibit/interrupt human growth. In fact, taking Anavar, stanozolol and metoprolol (not converted to estrogen) during adolescence can even increase a person's height, because their assimilation will increase the retention of calcium in the bones. The same is true for non-aromatic steroids such as Trenbolone, metestosterone, and fluorotestosterone. However, I still recommend that teenagers not use steroids, at least until the body is fully mature and steroids can no longer have a significant impact before they can be used.


Testicular atrophy

The human body always likes to maintain a balanced hormonal state, a trend known as homeostasis. When the use of exogenous steroids leads to excess hormones, the body may stop the secretion of testosterone. Specifically, this process is achieved through a feedback mechanism in which the hypothalamus detects excessive levels of sex hormones (including androgens, progesterone, and estrogen) and shuts down GnRH (gonadotropin-releasing hormone). , originally referred to as the release of luteinizing hormone releasing hormone). This in turn causes the pituitary gland to stop releasing luteinizing hormone and FSH (follicle stimulating hormone), both of which (mainly LH, luteinizing hormone) can stimulate the release of testosterone from the Leydig cells (also shown on the pituitary level). Negative feedback suppression). Without the stimulation of LH and FSH, testosterone is in a state of restricted secretion and may shrink. In some extreme cases, steroid users will find testicles to an unusually small extent. However, this effect is only temporary, once the drug is stopped (and the hormone levels are restored), the testicles will return to normal size. Many people who regularly use steroids find this side effect very annoying, often using HCG to maintain testicular activity (and size) during steroid use. The higher female androgen (testosterone, Oxymetholone 50 and vigorously supplemented) has the most significant effect in this regard, and is by no means the best choice for those who do not wish to have testicular atrophy. Non-aromatic assimilating steroids are a relatively good choice, but all steroids inhibit testosterone secretion if administered at doses that produce assimilation (yes, even Anavar and methenolone).


Water and salt retention

Many assimilated/male steroids increase the amount of water and sodium stored in the body. In some cases, steroid-induced water retention can cause severe edema (hands, arms, face, etc.) and reduce the visibility of muscle characteristics (lack of lines). Athletes tend to ignore this side effect, especially during the weight gain cycle, the moisture stored in muscles, joints and connective tissue helps to increase the overall strength of the person. For many potent androgens, a significant portion of the strength and weight gain during steroid use is water retention, which sometimes weighs 10 pounds or more.


The vast majority of data on the side effects of steroids on humans comes from case reports, and it can be seen from these case reports that the harm that steroids pose to human health is not well understood. It's necessary to understand the side effects and especially avoid those permanent side effects if abuse.


Paari:Mis on methenoloon? Järgmise:Ei