Madala testosterooni sümptomid ja TRT-ravi

- Oct 05, 2019-

madala testosterooni sümptomite ja trt-ravi


HPTA pärssimist, vähendamist, pärssimist ja / või täielikku sulgemist (ja sellele järgnevat endogeenset testosterooni tootmist) määravad peamiselt kaks peamist hormooni: - Ülemäärane testosteroon - Liigne östrogeen HPTA funktsiooni, näiteks munandite füüsiline trauma, või muude hormoonide, näiteks progesterooni ja prolaktiini.

See artikkel keskendub aga sellele, kuidas normaalne tagasiside silmus ja keha' enda regulatsioonisüsteem pärsivad (või stimuleerivad) endogeense testosterooni tootmist, kaks peamist hormooni, mis on siin määrava tähtsusega, on testosteroon ja östrogeen. Kui hüpotalamuses leitakse liigset testosterooni või östrogeeni, taastab hüpotalamus homöostaasi, osaledes eelnevalt kirjeldatud pöördprotsessis - see pärsib või sulgeb kogu hormooni telje. Liigsele testosterooni või östrogeeni võib viidata eksogeensete androgeenide kasutamisele anaboolses steroiditsüklis või isegi kehas esinevate endogeensete hormoonide tasakaalustamatuse tõttu, mis põhjustab näärme telje hüpotaalamuse pärssimist.

Kui hüpotalamus vähendab või peatab signaali edastamise võllis: hüpotalamus peatab GnRH vabanemise, peatades seeläbi LH ja FSH tootmise, vähendades või peatades lõpuks testosterooni tootmise. Alles pärast hüpotalamuse ideaalse hormoonitaseme taastamist alustatakse uuesti erinevate signaalhormoonide sekretsiooni ja vabanemist HPTA-s. Sellisel protsessil võib kuluda mitu kuud, enne kui keha taas normaalse funktsiooni juurde saab, ja see ei nõua eksogeensete testosterooni stimuleerivate ühendite sekkumist. Faktorid, mis määravad, kui kaua keha on võimeline kõike saavutama, sõltuvad paljudest teguritest - pärssimise kestus, isiklikud geenid, keskkonnategurid jne. Madala testosterooni nähud ja sümptomid universumis 175. Viimase kahe või kümne aasta jooksul on teadlikkus madala testosterooni tasemest ning selle riskidest ja vigastustest märkimisväärselt paranenud. Üha enam meditsiinitöötajaid ja arste ravitakse üha enam meessoost patsiente, kes on mures ja kellel on madala testosterooni sümptomid - diagnoos, mis muutub aastatega üha tavalisemaks. Selle põhjuseks võib olla see, et üha enam mehi teab üha enam, et see seisund vanusega suureneb ning meeste testosterooni taseme langus on vananemise tavaline ilming.

Madala testosterooni tekkepõhjuseid ja tingimusi on kahes peamises kategoorias, mida on siiani mainitud selles kõikehõlmavas testosterooni käsitlevas artiklis. Meeste menopausi hüpogonadism Meeste menopausi määratletakse kui seisundit, mis kirjeldab mehi (peamiselt keskealised mehed ja eakad), kellel on vanusega seotud asjakohase endogeense testosterooni produktsiooni langus. Hüpogonadismi määratletakse kui seisundit, kus munandid on alatooted ja endogeensed testosterooni puudused igas vanuses inimestel. Selle põhjuseks võivad olla mitmesugused põhjused, näiteks pärilikkus, kehavigastused, haigused või muud põhjused.

Meeste menopaus on hüpogonadismi vorm, kuna see on hüpogonadismi seisund. Kuid meeste menopaus on alamkategooria, täpsemalt vanusega seotud testosterooni langus. Selgub, et testosterooni tase seerumis väheneb meeste vananedes. Siiski väärib märkimist, et LH tase jääb enamikul juhtudel muutumatuks, samal ajal kui testosterooni tase väheneb ja madal testosteroon on seotud keha koostise, energiataseme, lihasjõu ja -kvaliteedi, seksuaalsuse, kehas esinevate negatiivsete muutustega. , samuti kognitiivne funktsioon ja emotsioonid. Sama uuring, mis selle kindlaks määras, määras ka, et vanusega seotud madal testosterooni tase seerumi testosterooni taseme olemasolul või puudumisel näitab, et see on munandite rakkude vananemise tulemus. Vananemisprotsessi tõttu on munandite rakud LH stimuleerimise suhtes tundlikud, seega on nende reaktsioon LH-le nüüd märkimisväärselt vähenenud. See on menopausijärgsetel meestel madala testosterooni sisalduse põhjus ja võib-olla kõige levinum põhjus. See on üks põhjusi, miks erinevad ravimeetodid, mis põhjustavad madala testosterooni erilisi põhjuseid, ei toimi. Igal juhul on väga ilmne, et vanemate meeste tavaliselt ilmnenud nõrkus on endogeensete androgeenide languse tagajärg, kuna on hästi teada, et see testosterooni langus on lihaste arengu võtmetegur (lihasmass ja jõuetus) ) See on võtmetähtsus suurenenud haavatavuses, seetõttu soovitatakse ravina kasutada TRT-d (testosterooni asendusravi).

Kas see on meeste menopaus või üldine hüpogonadism, need madala testosterooni nähud ja sümptomid avalduvad. Nagu eespool mainitud, hõlmavad madala testosterooni sümptomid järgmist: - seksuaalfunktsiooni häired (hüperaktiivsus ja libiido langus, erektsioonihäired, vähenenud erektsioon) - väsimus - naha õhenemine - vähenenud lihasmass ja -jõud (lihaste hüpoplaasia) - suurenenud keharasv - negatiivne emotsionaalne seisund muutused (depressioon ja negatiivsed mõtted suurenevad) - madal motivatsioon - vähe energiat - meeleolu kõikumine

Madal testosterooni põhjustatud terviseprobleemid ja riskid on samuti väga murettekitavad. On ütlematagi selge, et seni loetletud habrasid probleeme ning kõiki märke ja sümptomeid võib isegi pidada riskideks ja terviseprobleemideks, kuid juba on hästi dokumenteeritud näiteid madala testosterooni taseme terviseriskidest. Nende hulka kuuluvad aneemia, krooniline väsimus, suurenenud osteoporoos, suurenenud diabeet, südame-veresoonkonna haigused ja krooniline südamepuudulikkus ning psühholoogilised probleemid, sealhulgas depressioon ja dementsus.

Igal juhul peavad inimesed kõigepealt mõistma madala testosterooni sümptomeid. Pärast seda tuleb meditsiinitöötajaga läbi viia asjakohane nõustamine, mis hõlmab asjakohaseid testimisprotseduure, sealhulgas vereanalüüse, et teha kindlaks ja teha kindlaks, kas sümptomeid põhjustab tegelikult madal testosteroon. Pärast seda saab rakendada sobivat töötlemist.

Kõik peaksid meeles pidama, et TRT ei ole tavaliselt ajutine ravi, tavaliselt elukestev ravi, mis tähendab, et testosterooni pidev manustamine on eluaegne. Kõik, kes kaaluvad TRT-d, peavad seda meeles pidama. Testosterooni asendusravi pikaajaline ohutus on kõigis aspektides hästi dokumenteeritud, eriti TRT-ga patsientide eesnäärme tervise skriinimisel, mis on olnud TRTst huvitatud inimeste ühiseks mureks, kuna eesnäärmevähi oht on kindlaks tehtud. Patsientidega seotud probleemid pole tõsisemad kui elanikkond.


Paari:Lisaks Klenbuterool + T3, mida saab kasutada, et vähendada rasva? Järgmise:T 3 liotüroniin