Mõned insuliini andmed

- Jun 04, 2019-

Insuliin on tugev anaboolne hormoon, mida sekreteerivad kõik ja mis on keha korralikuks toimimiseks oluline. Eksogeense hormoonina kasutatakse insuliini sageli diabeedi raviks. Samal ajal kasutavad sportlased seda kehakaalu suurenemise soodustamiseks. Siiski tuleb märkida, et insuliini kuritarvitamine või ebaõige kasutamine on surmav, mistõttu on vaja erilist tähelepanu pöörata.

Eksogeenset insuliini toodeti 1921. aastal. See ei ole sünteetiline, vaid kaevandatud koertel, takjasaladel ja sigadel. Arvestades hüpofüüsi probleemide võimalikke tagajärgi, võib eksogeense insuliini kasutamine säästa palju elu. Kui insuliini ei ole kerge ravida insuliiniga, isegi kui sel ajal ekstraheeritud insuliin ei ole puhas, on veel inimesi, kes on valmis riskima. Kuid 1975. aastal viis CIBA esmalt turule sünteetilise insuliini. 1982. aastal kiitis USA Drug Administration heaks ka peaaegu täiusliku inimese endogeense insuliini Humulin-R koopia.

Insuliini funktsionaalsed omadused

Insuliin eritub kõhunäärmes ja on klassifitseeritud hüpofüüsi hormooniks. Funktsionaalselt vastutab insuliin glükoosi, aminohapete ja rasvhapete ainevahetuse eest organismis. Samuti vastutab ta glükogeeni, rasva ja valgu katabolismi ennetamise eest organismis.

Diabeetikutel on insuliini vaja kaks olukorda. 1. tüüpi diabeediga patsiendid, tavaliselt pärilik seisund, ei saa kehas piisavalt insuliini eraldada. 2. tüüpi suhkurtõvega patsientidel võib keha insuliini eritada, kuid organism ei reageeri sellele hormoonile normaalselt. 2. tüüpi diabeet on tavaliselt põhjustatud rasvumisest.

Hüpofüüsi hormoonina, mida pankrease eritab, on insuliinil positiivne mõju maksale, mis soodustab maksa glükogeeni sünteesi. Sellest aspektist võib teada, et insuliin võib suurendada glükoosi infiltreerumist rakkudesse, mis võib parandada lihaste sünteesi. Insuliini kõrge kontsentratsioon organismis soodustab otseselt lihaste sünteesi, suurendades samal ajal luu tihedust ja suurendades insuliinisarnaste kasvufaktorite, insuliiniga sarnase tugeva anaboolse hormooni sekretsiooni.

Insuliini roll ei piirdu sellega, see võib suurendada ka luteiniseeriva hormooni ja folliikuleid stimuleeriva hormooni sekretsiooni organismis, mis võib soodustada endogeense testosterooni sekretsiooni. Kuigi see mõju ei ole väga tugev, on see siiski väga ilmne.

Insuliini toime

Diabeetikutel võib insuliini toime kokku võtta veresuhkru kontsentratsiooni kontrollimiseks. Tänu oma tugevatele anaboolsetele ja antikataboolsetele omadustele on insuliin kasulik paljudele sportlastele.

Insuliin on sportlastele väärtuslik, kuid ainult siis, kui kasutaja keharasv on kontrollitud vahemikus. Lihtsamalt öeldes põhjustab insuliini taseme tõus organismi võimet rasva hoida. Arvestades, et insuliin võib vähendada metaboolset efektiivsust, peavad kasutajad rasva kogunemise vältimiseks rangelt kontrollima dieeti. Eriti rasva ja üldiste kalorite tarbimine. See tagab, et organismis olevad glükoosid ja valke hoitakse pigem lihasrakkudes kui rasvarakkudes. Insuliini toime maksimeerimiseks on kasutajal parem süstida kohe pärast suure intensiivsusega treeningut. Lisage samal ajal piisavalt toitu. Seda arutatakse allpool üksikasjalikult.

Arvestades insuliini anaboolset funktsiooni, saavad kasutajad lühikese aja jooksul suurendada oma kehakaalu. Keha rasva kontrollimine on paljude meessoost kasutajate jaoks keeruline, kuid seda saab teha mõistliku korraldusega. Insuliini ja kasvuhormooni Hgh kombinatsioon steroididega toimib väga hästi. Mitte ainult ei saa lihaskasvu suurendada, kuid kasvuhormoon Hgh ja steroidid võivad samuti aidata kontrollida insuliini rasva kasvu.

Insuliini kõrvaltoimed

Insuliin on võimalik kõrvaltoime ja on tavaliselt seotud hüpoglükeemiaga. Tundub, et hüpoglükeemia ei ole kohutav, kuid selle põhjustatud tüsistused on palju. Äärmuslikel juhtudel võib see isegi tappa.

Hüpoglükeemia spetsiifiliste sümptomite hulka kuuluvad:

pearinglus

nälga

unine

Ähmane nägemine

Depressioon

Liigne higi

Fibrillatsioon

Külmad käed ja jalad

Tähelepanu

peavalu

Top-raske

ärevus

ärrituvus

lisp

Isiksuse ümberkujundamine

Koordineerimata tegevus

Kui tekivad varased hüpoglükeemia sümptomid, peaksid kasutajad kohe tarbima lihtsaid süsivesikuid. Kommid, magusad joogid, mahlad on head. Samal ajal ei tohi seda enne magamaminekut süstida. Kui tunnete unisust, on tõenäoline, et vajate rohkem süsinikuvett. Keha süstitakse enne magamaminekut une ajal hüpoglükeemia seisundisse, mis võib olla surmav. Kui teil on hüpoglükeemia sümptomeid, peate viivitamatult pöörduma arsti poole, nii et süstimisel peab olema keegi, kes tagab ohutuse. Insuliinist põhjustatud hüpoglükeemia sümptomid põhjustavad tõenäoliselt une ajal ärkamist. Viimastel aastatel on esinenud palju insuliini surma.

Lisaks hüpoglükeemiale võib insuliini kasutamine põhjustada süstekoha punetust, sügelust ja kõvenemist. Kuid see ei ole tavaline. Vähem levinud kõrvaltoimed on ekseem, õhupuudus, kiire südamelöök ja vererõhu langus. Aga kui teil on need kõrvaltoimed, peate pöörduma arsti poole.

Lõpuks võib insuliin tekitada rasva. Sama saidi korduv süstimine võib põhjustada rasva akumulatsiooni selles piirkonnas. Seega tuleb süstekohta pöörata.

Insuliini kasutamine

Kui tegemist on insuliini kasutamisega, et parandada sportlikku jõudlust, vaadake kõigepealt, millist insuliini on saadaval. Sportlaste jaoks on ainus tähendus ainult pikaajalise toimega insuliin nagu Humulin-R Humalog ja Novolog.

Humalog tekitab 15 minutit pärast süstimist efekti ja verepiirkonna kontsentratsioon piigi 30 ... 90 minutit pärast süstimist. Tõenäoliselt võib see säilitada 3-5 tundi elujõudu. Humulin-R ja Novolog mõjuvad sarnaselt, kuid need on aeglasemad kui Novolog ja Humulin-R on kõige aeglasem. Humalog on retseptiravim, mida on raske osta, kuid Humalog on üldiselt parem valik. Humulin-R on saadaval apteekides, mida kasutab enamik sportlasi. Standardne insuliini annus on 1 iu insuliini 10 naela kehakaalu kohta. Siiski peab esialgne kasutaja annust vähendama. Sest algaja teha on kohe süstida 1iu pärast treeningut ja järk-järgult suurendada 1-2iu iga päev, kuni leiate õige annus. Kui te tunnete madalat veresuhkru taset, siis olenemata sellest, kui palju lihtsat süsinikvett lisatakse, on teie annus liiga kõrge. Tegelikult on 1 ui annus 10 naela kehakaalu kohta suhteliselt hästi talutav ja paljud meessoost kasutajad vajavad rohkem.

Kui olete annuse määranud, on kõige sobivam aeg kasutada kohe pärast treeningut. Pärast süstimist vajab keskmine mees vähemalt 100 g süsivesinikku ja kasutaja peaks alustama oma tahke või vedela süsinikuvee 15 minuti jooksul pärast süstimist. Sööge 40-50 g valku samal ajal. Kuid pidage meeles, et 100 g süsinikvett on minimaalne, ja kui kasutate seda rohkem, on vaja rohkem. Aga kui suured insuliiniannused ei too ikka soovitud efekti, võib see põhjustada narkootikumide kuritarvitamist. Kindlasti alustage väikese annusega, kuid ärge pimedalt suurendage annust ja hoidke seda mõistliku vahemiku piires.

Kui toidulisand pärast süstimist on lõppenud, peate endiselt valmistama piisavalt lihtsat süsinikvett, et vältida hüpoglükeemiat. Kogenud kasutajatel on alati piisavalt süsinikuvett nende ümber. Hüpoglükeemia tekkimisel jätkake süsinikuvee allaneelamist, et teada saada, et sümptomid kaovad. See periood on tavaliselt aeg, mis kulub palju süsinikuvett tarbima. Tuleb märkida, et pärast süstimist peaks eine olema väga järgmine.

Insuliini omandamine

Insuliin on maailmas väga hea. Humulin-R on käsimüügiravim ja teised kaks Novologi ja Humalog'i nõuavad arsti retsepti ostmist. Insuliini retsepti on lihtne saada diabeetikust. Samal ajal leiad, et see on odav ja võltsinguid ei ole.


Paari:Steroidestri rühmade poolväärtusaegade üksikasjalik selgitus Järgmise:Millised steroidid sobivad naistele?