T 3 liotüroniin

- Oct 08, 2019-

T 3 on kilpnäärme sünteetiline hormoon, mis on liotüroniini isomeer (T 3). Kilpnäärmehormoonid stimuleerivad põhilist ainevahetust ja mõjutavad mitmesuguseid rakulisi funktsioone, sealhulgas valkude, harude ja süsivesikute anabolismi. T 3 kasutatakse meditsiiniliselt hüpotüreoidismi raviks, mille korral kilpnääre ei erita piisavalt kilpnäärmehormooni. Hüpotüreoidismi tuleb diagnoosida seerumi hormooniprofiilide (T 3, T {{{{6 {}}}}, TSH) uurimisega. Tavalised sümptomid on loidus, letargia, kehakaalu tõus, juuste väljalangemine ja naha tekstuuri muutused. T 3 on keha kõige aktiivsem kilpnäärmehormoon ja aktiivsem kui T {{4}}.

T 3 võib kiirendada inimkeha metabolismi ja kiirendada rasvade lagunemist. Seetõttu soosivad seda kulturistid ja sportlased laialdaselt. See sobib mängu ettevalmistamiseks või joonisskulptuuri perioodiks. T 3 on rasva vähendava toimega, kuid see põhineb suure kalorsusega ja vähendab rasvavarustust, seega on see tavaliselt seotud teiste dieedipillidega, näiteks inimese kasvuhormooni või beeta-retseptori stimulantidega. Mõne inimese arvates võivad kilpnäärmehormoonid, näiteks T 3 , tugevdada steroidide anaboolseid omadusi. Ehkki teoreetiliselt kasutab ravim lihaseid tugevdava toime saavutamiseks valku ja süsivesikuid, pole seda teooriat laialdaselt kinnitatud.


Toote ajalugu:

1891 puhul kasutati T 3 sisaldavaid kilpnäärmeekstrakti sisaldavaid ravimeid esmakordselt limaskesta tursega (hüpotüreoidismiga seotud nahahaigus) patsientide raviks. Sel ajal ei erinenud kilpnäärme naturaalseid ekstrakte sisaldavate ravimite efektiivsus T 3 ja T {{{{10 {}}}} ravimitest ning seda on kliiniliselt praktiseeritud enam kui {{4} } aastat. Kuid 1950 s hakkasid nad aeglaselt järele andma äsja sünteesitud kilpnäärmehormoonide ravimitele T 3 ja T {{{{10 {}}}} annustes ja toimetes, mis olid kooskõlas nendega tuntud kui looduslikud ekstraktid ja sobivad tarbijatele paremini kui loomse päritoluga ekstraktid. Ehkki T 3 ja T {{{{10 {}}} on Ameerika Ühendriikides laialt levinud, moodustavad nad steroidide turul vaid väikese osa. T 3 tõhusust ja kiirust arvestades on see tervisesportlaste seas populaarne. USA turul on Cytomel kõige tunnustatum kaubanimi, mida toodab ja müüb King Pharmaceuticals.

Saadaolevad spetsifikatsioonid:

Suukaudsed tabletid on saadaval suuruses: 5 mcg, 25 mcg ja 50 mcg.


Struktuurilised omadused:

T 3 on kilpnäärmehormooni T 3 sünteetiline ühend ja selle keemiline nimetus on L-türosiin, O (4 hüdroksü-3-jodobenseen) -3,5-dijodiid, naatrium sool.

hoiatus:

USA toidu- ja ravimiamet nõuab, et Ameerika Ühendriikides müüdavad T 3 retseptiravimid oleksid tähistatud mustale kastile." Sellel tootel on kilpnäärmehormoonide aktiivsus ja seda saab kasutada rasvumise raviks üksi või koos teiste ravimitega. Kilpnäärme normaalse funktsioneerimisega patsiendid. See toode ei ole efektiivne kehakaalu langetamiseks. Suured annused võivad põhjustada eluohtlikke kõrvaltoimeid, eriti kui need hõlmavad sümpaatilisi närve, näiteks söögiisu vähendamiseks.


kõrvalmõju:

Liigne kasutamine võib põhjustada kõrvaltoimeid, mis võivad hõlmata peavalu, ärrituvust, närvilisust, higistamist, südametegevuse häireid, sagedasi roojamist või ebaregulaarset menstruatsiooni. See võib põhjustada isegi šokki ja süvendada või põhjustada stenokardiat ja südamepuudulikkust. T 3 pikaajaline üleannustamine võib põhjustada kilpnäärme ületalitlust või kilpnäärmehormoonide liigset sekretsiooni organismis. Lisaks võib selle toote kasutamise vähendamine või selle kohene peatamine põhjustada ka kõrvaltoimeid. Äge / massiline kasutamine võib olla eluohtlik.


Ravi juhised:

Kerge hüpotüreoidismi raviks, mis algab tavaliselt 25 mikrogrammist päevas ja ei ületa 25 mikrogrammi nädalas või kahes. Pärast füüsilist kohanemist hoitakse annust tavaliselt 25–75 μg päevas, üks kord päevas, üks kord täisannusena. Kuigi T 3 on kiiretoimeline, võib efekt lõppeda mõne päeva pärast.

Kehakultuuri entusiastid ja sportlased võtavad rasva kadu kiirendamiseks 25 mikrogrammi päevas. Seejärel võib seda suurendada täiendava 25 mikrogrammini iga 4-7 päeva järel, maksimaalselt 75 mikrogrammini päevas. Annuse aeglane suurendamine aitab kehal kohaneda kilpnäärmehormoonide tõusuga ja vältida äkilistest muutustest põhjustatud kõrvaltoimeid.

Ärge võtke T 3 kauem kui 6 nädalat. Ärge lõpetage ravimit äkki. Samuti peate vähendama 25 mikrogrammi iga 4-7 päeva järel, kui peate loobuma ravimite võtmisest. See on selleks, et anda kehale aega endogeensete hormoonide sekretsiooni taseme kohandamiseks raviperioodi lõpus, et vältida kõrvaltoimete tekitamist.


Paari:Madala testosterooni sümptomid ja TRT-ravi Järgmise:Stanozololi funktsioon