Kuidas valida testosterooni pikatoimeliseks või lühitoimeliseks

- Sep 15, 2019-

Testosteroon on multifunktsionaalne anaboolne steroid, mis eksisteerib turul erinevates estrivormides, sealhulgas lühi- ja pikatoimelises vormis, näiteks Testosteroon Enanthate, Testosterone Propionate, Testosterone Cypionate, Testosterone Undecanoate, Testosterone Decanoate, alus on sama, kuid erinevad estrivormid . Lühikese toimeajaga estreid kasutatakse sageli ettevalmistamiseks või kerge kaalu suurendamiseks, samas kui pikatoimelised estrid vajavad hooajavälisel ajal olulisi kaalu ja tugevuse näitajaid.


Vaatleme põhjalikumalt lihavõttevormide erinevusi. Esterdamine keelab ajutiselt steroidmolekulid, kuna keemiline ahel on lisatud selle hulgihormooni 17β positsioonile, seega meie androgeeni retseptorid seda ei absorbeeri. Aktiivsuse taastamiseks peavad nende ühendite steroidid kõigepealt eemaldama nende estripõhised ahelad. Ärge muretsege, see protsess toimub automaatselt. Kui need steroidid imbuvad vereringesse, lõhub veres olev esteraas kiiresti estri ahela. See protsess parandab hüdroksüülrühma positsioonis 17β, võimaldades meie süstitud ravimil imenduda vastava retseptori poolt. Ainult siis aitavad teie steroidid meil lihaseid kasvatada.


Nii näeme teatud ravimi annust, arvestatakse ka selle estripõhise ahela massi. 100 mg testosterooni enantaati võib sisaldada palju vähem testosterooni kui 100 mg suspendeeritud testosterooni (72 g testosterooni 100 mg testosterooni heptanoaadi kohta ja peaaegu 100 mg testosterooni 100 mg suspendeeritud testosterooni kohta). Mõned steroidi estril põhinevad ahelad moodustavad isegi 40% kaalust. Üldiselt on sagedamini 15% -35%. Nagu näete allpool toodud näites:

Testosterooni enanthaat 100 mg, 72 mg

Testosterooni propionaat 100 mg, 83 mg

Testosterooni tsüpionaat 100 mg, 70 mg

Testosterooni undekanoaat, 63 mg


Kuna testosterooni preparaatidel puuduvad struktuurilised erinevused ja need erinevad ainult lahusti koostise poolest, on neil peaaegu sama toime:

Suurendage valkude ja glükogeeni sünteesi. Veres viib testosteroon lihastele toitainete "omastamise", mis viib lihaste kasvu, suurendades samal ajal lihaskiudu ja tugevust. Glükogeeni depoo laiendamine suurendab omakorda koormustaluvust, võimaldades sportlasel treenida kontsentreeritumalt ja suurema mahuga.


Ravim vähendab lipaasi aktiivsust rasvarakkudes, põhjustades rasva kerge põletamist isegi dieedi puudumisel. Uuringu kohaselt on kõige märkimisväärsem kõhu rasva vähendamine.

Vähendage vigastuste tõenäosust, mis on seletatav östradiooli lisamisega, mis põhjustab lihaste veepeetust ja suurendab liigesevedeliku kogust.


Punaste vereliblede sünteesi tugevdamisega täheldati vastupidavuse suurendamise ja selgemalt väljenduva "isiksuse" efekti. Esimene erinevus pika- ja lühitoimelise testosterooni vahel on see, et tipp-efekti saavutamise protsess toimub erineval viisil. Pärast esimest süstimist võib testosterooni propionaat saavutada kohe kõrgeima kontsentratsiooni ja alles pärast kahenädalast regulaarset süstimist saavad need pikatoimelised testosteroonid piisavalt jõudu.

Lisaks on ka ravimi vabanemiskiirus erinev. Esterrühmade erinevuste tõttu vabaneb veres pikatoimeline testosteroon järk-järgult ja see võib säilitada teatud efekti, peatades süsti rohkem kui üheks nädalaks, kuid lühitoimelisel testosteroonil see funktsioon puudub. Mõne päeva jooksul pärast viimast süstimist aine toime lakkas. Kui me räägime pealekandmismeetodist, siis tuleb märkida, et pika toimeajaga testosteroon ei vaja sagedasi süste. Ravimit võib manustada üks kord nädalas, mõnel juhul näiteks hormoonasendusravi (hormoonasendusravi) korral - üks kord kahe nädala jooksul. Testosterooni propionaat vajab lühikese toimeaja tõttu, sageli ülepäeviti, sagedasi süste. Valides ühe kahest ravimist, peate kõigepealt arvestama, kuidas teie keha reageerib neile sõbralikult või vastupidiselt. Kui vaadata statistilisi erinevusi keha reageeringus nendele ravimitele, näete järgmist: Kuna absorbenti iseloomustab järkjärguline tippkontsentratsioon, on ravimi toime endiselt üsna kerge ja ilmset algust pole. Pikatoimelist testosterooni kasutavad sportlased ei koge tavaliselt mingit "kiirenduse" staatust, vaid satuvad järk-järgult ja alateadlikult väga sünteetilisse olekusse.


Seetõttu on pikatoimeline testosteroon hea valik algajatele. Testosterooni propionaat saavutas haripunkti ja saavutas maksimaalse efekti juba pärast esimest süsti. Sel juhul on efekti subjektiivne tunne ilmsem: mõni tund pärast süstimist on tunda elujõudu ja suurenenud söögiisu. Tavaliselt soovitatakse seda ravimit neile, kes on juba anaboolseid steroide kogenud ja valmis hormoonide hüppeliseks suurenemiseks. Testosterooni propionaadi selge eelis pikatoimelise testosterooni ees on teiste steroididega sidumise lihtsus. Kuna ravim tagab algselt stabiilse anaboolse atmosfääri, saab seda viivitamatult ühendada teise farmakoloogiaga, ilma piike ootamata, nagu soovitab pikatoimelise testosterooni süstimine. Stabiilsemat testosterooni kontsentratsiooni veres saab saavutada, kui ravimit kasutatakse samal ajal. Sellega seoses on lubatud ka muud ravimid, näiteks stanosolool, spetsiaalsed toidulisandid jne.


Paari:Toitumisnõuanded steroidide kasutamise ajal, valige õige toitumine Järgmise:Testosterooni eelised