Testosterooni propionaat

- Oct 03, 2019-

Testosterooni propionaat on androgeeni testosterooni tavaline süstitav vorm. Propionaadi lisamine vähendab testosterooni vabanemise kiirust süstekohal, kuid ainult mõneks päevaks. Testosterooni propionaat toimib palju kiiremini kui testosterooni tsüpionaat ja testosterooni enanthaat ning seetõttu on vaja sagedast annustamist. Testosterooni propionaat on tõepoolest vanem ja jämedam süstitav testosteroon, seetõttu asendati see hiljem teiste aeglasemate ja mugavamate estritega. Kuid need, kes ei muretse sagedaste süstide pärast, kasutavad vastuvõetava ravimina testosterooni propionaati. Süstitava testosteroonina on see võimas, suuremahuline ehitusravim, mis suurendab lihaste kasvu ja tugevust kiiresti.


Ajalugu:

Testosterooni propionaat ilmus esmakordselt 1935. aastal ja suurendas testosterooni terapeutilist toimet, aeglustades selle katsesarja verre. Kaks aastat hiljem tutvustas Saksamaa Schering AG esimest testosterooni tootenime Testoviron. Propionaat on ka esimene müügilolev testosterooni süstitav ester USA retseptiravimite turul ja oli kuni 1960. aastani kogu maailmas domineeriv testosterooni vorm. Näiteks 1950. aastate alguses, kui USA-s sportlased esimest korda steroide kasutasid, oli see hõlpsasti kättesaadav. anaboolsed / androgeensed steroidid olid metüültestosteroon, testosterooni propionaat ja testosterooni suspensioon. Huvitav on see, et testosterooni propionaat oli sel perioodil saadaval ka suukaudseks manustamiseks, kuid kadus 1980. aastatel USA turult.

Testosterooni propionaadi varased väljakirjutamisjuhised osutavad mõnele terapeutilisele kasutamisele. Seda kasutatakse peamiselt meeste androgeenide puudulikkuse, näiteks täiskasvanute seksuaalse soovi ja impotentsuse, noorukieas tekkiva krüptofidismi korral. Siiski on olemas ka menopausi, menorraagia, kroonilise tsüstilise mastiidi (fibrotsüstiline mastiit), endometrioosi ja liigse laktatsiooni ravi, hõlmates suurt hulka meessuguhormooni testosterooni, mida rakendatakse naispatsientidele. Mõne aasta pärast on USA toidu- ja ravimiamet selle kasutamist vähendanud. 1980ndatel kasutati testosterooni propionaati ainult meespatsientidel.

Testosteroonpropionaadil on Ameerika Ühendriikides ja mujal pikk ajalugu ning see on maailmaturul endiselt väga levinud testosterooni vorm. Siiski tuleb rõhutada, et tema mõju turule tuleneb peamiselt tema ajaloost, mitte ainulaadsetest tulemustest. Testosterooni propionaat on testosterooni esimene aktsepteeritud ester ja seetõttu on selle terapeutiline koostis olnud aastakümneid. Paljud ettevõtted on müünud aastakümneid, kui on veel nõudlust, mis müüks ka edaspidi. Kuid nüüd on populaarsemad ka muud (kaasaegsemad) testosterooni vormid, kuna need on aeglasemad ja neil on mugavam annustamisskeem. Testosterooni propionaat on endiselt Ameerika Ühendriikides müügiks heaks kiidetud, kuid siinne turu väljavaade on küsitav.

Kulturistid peavad propionaati tavaliselt leebeimaks testosterooni estriks ja hormoon on dieedi / vormimise eelistatav vorm. Mõni inimene väidab, et testosterooni propionaat kõvendab keha ja annab kasutajale vähem vee- ja rasvapeetust, sarnaselt testosterooni enantaadi ja testosterooni tsüpionaadiga. Tegelikult ei ole neid eeliseid siiski tähelepanelikult jälgitud. Testosterooni propionaadi poolt kantavad lipiidid eemaldatakse organismist ja neil on ainult steroidide vabanemise aeglustamise muu mõju. Iga konkreetse esterdatud kompleksi korral erinevad nad selle poolest, kui palju testosterooni teie vereringesse vabaneb. Vastasel juhul pole nende vahel tegelikku funktsionaalset erinevust.


Struktuurilised omadused:

Testosterooni propionaat on testosterooni modifitseeritud vorm, milles karboksülaat (propioonhape) on seotud 17-beeta hüdroksüülrühmaga. Testosterooni esterdatud vorm on vähem polaarne kui vaba testosteroon ja imendub süstepiirkonnas aeglasemalt. Veres olles eemaldatakse ester vaba (aktiivse) testosterooni saamiseks. Testosterooni esterdatud vorm on ette nähtud terapeutilise efekti akna laiendamiseks pärast manustamist, seega ei vaja ta sagedaseid süste võrreldes vabade (esterdamata) steroidide süstimisega. Testosterooni propionaadi poolväärtusaeg on umbes kaks päeva pärast süstimist.


Kõrvaltoimed (östrogeen):

Testosteroon aromatiseeritakse kehas kergesti östradiooliks (östrogeeniks). Aromataas (östrogeeni süntaas) vastutab testosterooni metabolismi eest. Kõrgendatud östrogeeni tase võib põhjustada selliseid kõrvaltoimeid nagu suurenenud veevarumine, suurenenud keharasv ja meeste rindade areng. Testosterooni peetakse keskmise östrogeensteroidiks. Östrogeeni kõrvaltoimete vältimiseks võivad olla vajalikud antiöstrogeenid nagu klomifeen või tamoksifeen. Kasutada võib ka selliseid aromataasi inhibiitoreid nagu anastrosool (anastrosool), mis kontrollivad östrogeeni tõhusamalt, takistades selle sünteesi. Aromataasi inhibiitorid on aga antiöstrogeenidega võrreldes üsna kallid ja neil võib olla negatiivne mõju ka vere lipiididele.

Östrogeeni kõrvaltoimed ilmnevad annusest sõltuval viisil ja suuremad testosterooni annused (normaalsest terapeutilisest tasemest kõrgemad) nõuavad nii antiöstrogeenide kui ka aromataasi inhibiitorite kasutamist. Kuna suurema koguse testosterooni propionaadi annuste kasutamisel on veepeetus ja lihaste kadu tavalised, peetakse seda ravimit dieedi või lõikusetapi jaoks üldiselt halvaks valikuks. Selle tagasihoidlik östrogeen muudab selle laienemisfaasi jaoks sobivamaks ning selle talletav niiskus tagab lihase algse jõu ja suuruse ning aitab luua tugevama anaboolse keskkonna.


Kõrvaltoimed (androgeen):

Testosteroon on peamine meeste androgeen, mis vastutab meeste sekundaarsete seksuaalsete omaduste säilitamise eest. Kõrgenenud testosterooni tase võib põhjustada androgeenseid kõrvaltoimeid, sealhulgas rasusele nahale, aknele ja keha / näo juuste kasvule. Alopeetsia geneetilise eelsoodumusega mehed (androgeenne alopeetsia) võivad märgata kiirenenud kiilaspäisust. Need, kes hoolivad juuste väljalangemisest, võivad leida mugavama võimaluse Nandroloonis, mis on suhteliselt haruldane androgeenne steroid. Naisi hoiatatakse ka anaboolsete / androgeensete steroidide, eriti tugevate androgeenide, näiteks testosterooni võimalike patogeensete mõjude eest, mis võivad hõlmata heli süvenemist, ebaregulaarset menstruatsiooni, naha tekstuuri muutusi, näo juuste kasvu ja kliitori suurenemist.

Androgeenide suhtes reageerivates sihtkudedes nagu nahk, peanahk ja eesnääre on testosterooni kõrge suhteline meessugu tingitud selle redutseerumisest dihüdrotestosterooniks (DHT). 5-alfa-reduktaas on testosterooni metabolismi peamine põhjus. 5-alfa-reduktaasi inhibiitorite, näiteks finasteriidi või dutasteriidi, samaaegne kasutamine häirib testosterooni toime koha spetsiifilisust ja vähendab testosterooni sisaldavate ravimite kalduvust androgeensete kõrvaltoimete tekitamiseks. Oluline on meeles pidada, et nii anaboolsed kui ka androgeensed toimed on vahendatud androgeeniretseptorite kaudu. Testosterooni anaboolsuse ja androgeenide täielik eraldamine on võimatu, isegi kui kogu 5-alfa-reduktaas on pärsitud.


Kõrvaltoimed (hepatotoksilisus):

Testosteroonil puudub hepatotoksiline toime, seega on hepatotoksilisus ebatõenäoline. Ühes uuringus uuriti suurtes annustes testosterooni hepatotoksilist potentsiaali, manustades meessoost katsealustele iga päev 400 mg hormooni (2800 mg nädalas). Suukaudsed steroidid saavutavad maksakoes kõrgema kontsentratsiooni kui intramuskulaarsed süstid. Pärast 20-päevast hormooni manustamist ei toimunud maksaensüümide, sealhulgas seerumi albumiini, bilirubiini, alaniini-aminotransferaasi ja aluselise fosfataasi väärtuse olulist muutust.


Kõrvaltoimed (kardiovaskulaarsed):

Anaboolsed / androgeensed steroidid võivad kahjustada seerumi kolesterooli taset. See hõlmab suundumust alandada HDL (hea) kolesterooli väärtusi ja tõsta LDL (halva) kolesterooli väärtusi, samuti võib HDL konverteerida LDL-i, põhjustades suuremat arterioskleroosi riski. Anaboolsete / androgeensete steroidide suhteline mõju seerumi lipiididele sõltub annusest, manustamisviisist (suu kaudu ja süstimisel), steroidi tüübist (aromatiseeritav või mittearomaatne) ja maksa metabolismi suhtes resistentsuse tasemest. Anaboolsed / androgeensed steroidid võivad kahjustada ka vererõhku ja triglütseriide, vähendada endoteeli lõõgastust ja põhjustada vasaku vatsakese hüpertroofiat - kõik need võivad suurendada südame-veresoonkonna haiguste ja müokardiinfarkti riski.

Testosteroonil on palju väiksem mõju südame-veresoonkonna riskifaktoritele kui sünteetilistel steroididel. Osaliselt maksa metabolismi avatuse tõttu mõjutab see vähem kolesterooli taset maksas. Testosterooni ja östradiooli aromatiseerimine aitab leevendada ka androgeenide negatiivset mõju seerumi lipiididele. Ühes uuringus avaldas 280 mg testosterooni estrit (heptanoaati) nädalas 12 nädala pärast kerget, kuid mitte statistiliselt olulist mõju HDL-kolesteroolile, kuid seda täheldati tugevalt aromataasi inhibiitorite kasutamisel (25%). Vähendamine. Kasutades 300 mg testosterooni estrit (heptanoaati) 20 nädala jooksul nädalas, ei näidanud ükski aromataasi inhibiitor HDL-kolesterooli vähenemist ainult 13% ja 600 mg kasutamisel 21%. Enne testosterooniravi tuleks arvestada aromataasi inhibeerimise negatiivsete mõjudega.

Tamoksifeentsitraat või klomifeentsitraat on aromataasi inhibiitoritest parem kui östrogeeni positiivne mõju seerumi lipiididele ja kuna neil on maksas osaline östrogeenne toime. See võimaldab neil potentsiaalselt parandada lipiidide jaotumist ja neutraliseerida androgeenide mõnda negatiivset mõju. 600 mg või vähem nädalas mõju lipiidide massispektromeetriale on sageli ilmne, kuid mitte dramaatiline, mis võib muuta antiöstrogeeni (kardioprotektiivsetel eesmärkidel) tarbetuks. 600 mg või väiksem annus nädalas ei muutnud oluliselt ka LDL / VLDL kolesterooli, triglütseriidi, apolipoproteiini B / C-III, C-reaktiivse valgu ja insuliinitundlikkuse statistilist olulisust, mis näitab, et need on õiged. Kardiovaskulaarse riski mõju tegurid on suhteliselt nõrgad. Mõõdukas annuses kasutamisel peetakse testosterooni estri süstimist üldiselt ohutumaks kõigist anaboolsetest / androgeensetest steroididest.

Kardiovaskulaarse stressi vähendamiseks on soovitatav säilitada positiivne südame-veresoonkonna treeningprogramm ning minimeerida küllastunud rasva, kolesterooli ja lihtsate süsivesikute tarbimist AAS-i kasutamise ajal. Samuti on soovitatav täiendada kalaõli (4 grammi päevas) ja looduslike kolesterooli / antioksüdantide valemitega nagu Lipid Stabil või sarnaste koostisosadega tooteid.


Kõrvaltoimed (testosterooni pärssimine):

Eeldatakse, et kõik anaboolsed / androgeensed steroidid pärsivad endogeense testosterooni tootmist, kui neid manustatakse lihaste kasvu soodustamiseks piisavates annustes. Testosteroon on peamine meeste androgeen ja annab endogeense testosterooni kohta tugevat negatiivset tagasisidet. Sarnaselt mõjutavad testosterooni põhinevad ravimid tugevalt ka looduslike steroidhormoonide hüpotaalamuse regulatsiooni. Testosterooni stimuleerivate ainete puudumisel peaks testosterooni tase normaliseeruma 1-4 kuu jooksul pärast ravimite jagamist. Pange tähele, et hüpogonadism võib olla steroidide kuritarvitamise tagajärg ja nõuab meditsiinilist sekkumist.


Lisaks ülaltoodud kõrvaltoimetele leiate võimalike kõrvaltoimete üksikasjalikuma ülevaate saamiseks selle raamatu sektsiooni steroidide kõrvaltoimed.


Ravijuhend (üldine):

Testosterooni propionaati peetakse üldiselt valulikuks süstimiseks. Selle põhjuseks on propionaadi väga lühike süsinikuahel, mis stimuleerib kudet süstekohal. Tundlikud isikud peaksid selle steroidi kasutamisest eemal hoiduma, vastasel juhul on nende kehal ilmne valulikkus ja madal palavikuvastus ning see kestab mitu päeva. Isegi enamiku kasutajate kerge valu on väga ebamugav, eriti kui seda võtate.


Arvatakse, et ravimit tuleb manustada mitu korda järjest mitu nädalat.

Ravi juhised (mees):

Androgeenide puuduse raviks soovitavad varajased retseptiravimid 2-3 annust 25 mg nädalas. Ka kaasaegne tootekirjandus soovitab annuseid 25–50 mg kaks kuni kolm korda nädalas. Meessportlaste keskmine annusvahemik on 50–100 mg süsti kohta ja seda manustatakse iga kahe või kolme päeva järel. Sarnaselt teiste testosterooni estritega kasutatakse testosterooni propionaati tavaliselt koguannuses vahemikus 200–400 mg nädalas. See tase on piisav, et enamik kasutajaid märkaks lihaste suuruse ja jõu olulist suurenemist.


Testosterooni propionaati kasutatakse tavaliselt treenimise ajal ja kasutajad pööravad rohkem tähelepanu lihasmassile kui kujule, kui suurenenud niiskuse tagajärjel seda pole. Mõned inimesed kasutavad seda ravimit ka lihasliinide loomiseks, kuid tavaliselt väiksemates annustes (100-200 mg nädalas) koos aromataasi inhibiitoriga, et säilitada östrogeeni taset. Testosterooni propionaat on väga tõhus anaboolne ravim ja üksi kasutamisel on sellest palju kasu. Kuid tugevama efekti saamiseks peate virnastama teiste anaboolsete / androgeensete steroididega, antud juhul täiendava 200-400 mg undetsülenooni londoni, pentanoaadi või guanidiiniumiga nädalas. Nandroloon võib anda olulisi tulemusi ilma märkimisväärse hepatotoksilisuseta. Testosteroon on väga mitmekülgne ja soovitud efekti saavutamiseks võib seda kombineerida paljude teiste anaboolsete / androgeensete steroididega.


Ravijuhend (naine):

Testosterooni propionaati kasutatakse kliinilises meditsiinis naistel harva. Selle rakendamisel kasutatakse seda kõige sagedamini mitteoperatiivse rinnavähi lisandina ja kui muud ravimeetodid ei anna soovitud efekti, tuleb pärssida munasarjade funktsiooni. Tugevate androgeensete omaduste tõttu tekitab see kõrvaltoimeid ja aeglase toimega omadusi (muutes vere taseme kontrollimise raskeks), seetõttu ei ole testosterooni tsüpionaadi kasutamine põhiseaduse või toimivuse suurendamise eesmärgil soovitatav. Naised kulturistid, kes nõuavad testosterooni kasutamist, valivad aga tavaliselt testosterooni propionaadi, kuna estri taset veres on kergem kontrollida kui testosterooni tsüklopentaati või testosterooni heptanoaati. Viiruse sümptomite ilmnemisel tuleb ravim katkestada ja hormooni tase langeb mõne päeva jooksul. Doseerimisrežiim on tavaliselt väga konservatiivne, väikeste annustega (kuni 25 mg) manustatakse iga 5 kuni 7 päeva tagant, tsükli kestus on 6–8 nädalat või vähem.


Paari:Trenboloon - kõige tugevam steroid Järgmise:Oksandroloon on parim valik rasva vähendamiseks