Vääris Follistatin 344 (FS 344)

- Sep 28, 2019-


Mis on Follistatin 344? Follistatin 344 Fs344 peptiid ei ole peptiid, see on tegelikult valk, milles on 323 aminohapet. Lihtne vastus on see, et see on peptiididega seotud toode, mis võimaldab treenimisefekti geomeetriliselt suurendada. Asendamatu aminohappe tsüsteiini korral seondub see veres müostatiiniga ja pärsib nende aktiivsust.

Follistatiin on osa statiini-aktiviini-follistatiini teljest. Ehkki FS on laialt levinud, on selle suurim kontsentratsioon leitud naiste munasarjadest, millele järgneb nahk.

Aktiviini siduvat valgu follistatiini toodavad hüpofüüsi eesmises osas olevad folliikulite (FS) rakud. FS-rakud moodustavad palju kontakte hüpofüüsi eesmises osas esinevate klassikaliste endokriinsete rakkudega (sealhulgas gonadotropiinidega).


Kudedes on aktiviinidel võimas roll rakkude proliferatsioonis, muutes follistatiiniks kaitse kontrollimatu rakkude vohamise vastu ja toimides ka rakkude diferentseerimise vahendina. Mõlemad rollid on koe rekonstrueerimisel ja parandamisel kriitilise tähtsusega ning võivad olla vastutavad follistatiini rohke sisalduse eest nahas.

Neile, kes ei tea, mis on müostatiin, on nende peamine eesmärk peatada lihaste kiire kasv. Põhimõtteliselt blokeerib Follistatin 344 süsteemi lihaskasvu blokaatorid. Väärib märkimist, et müostatiinil võib olla skeletilihaste fibroosil regulatiivne roll; liigne müostatiin kahjustab kudede talitlust ja põhjustab elutähtsate elundite, kudede ja luuüdi kroonilisi haigusi.

Tegelikult kõrvaldas Follistatin 344 õige annus peaaegu täielikult müostatiini tootmise in vivo. Tulemust on raske öelda. On teatatud, et mõned inimesed saavad Follistatiini kasutamisega kuni 1-2 naela lihasmassi päevas.

Kui teadlased töötasid välja hiire, mis ei tootnud müostatiini ja täiendavat follistatiini, suurenes selle lihaskiud kontrollrühmaga võrreldes 117% ja kogu lihaskiud 73%. See uuring näitab, et follistatiini positiivne mõju lihaste kasvule pole üksnes müostatiini pärssimine. Müostatiini pärssivate hiirte lihasmass oli kaks korda suurem lihaste massist, kuid follistatiini transgeeni ja müostatiiniga hiirte lihasmass oli neli korda suurem kui kontrollrühmal.


Lisaks müostatiini degeneratiivsete omaduste pärssimisele pärsib follistatiin ka hüpofüüsi sünteesi ja folliikuleid stimuleeriva hormooni (FSH) sekretsiooni. Kõrge FSH tase meestel võib osutada munandite ebanormaalsele funktsioonile; see seisund piirab lihaste kasvu, taastumist ja normaalset hormonaalset funktsiooni. Liiga madal FSH sisaldus võib aga tervisele ja viljakusele negatiivselt mõjuda.


*** Märkus: sellel saidil pakutavad kirjeldused ja arvamused ei ole meditsiinilised soovitused ega nõuanded, vaid põhinevad üldjuhul teadusuuringutel, isiklikel kogemustel, spekulatiivsetel ja subjektiivsetel väärtustel, ainult informatsiooniks.


Paari:1. tsükli põhimõte Järgmise:Boldenooni mõju