Milliseid mõjusid kulturistidele steroidide kasutamisel?

- Oct 23, 2018-

image

Steroidid on inimeluks olulised hormoonid. Nad reguleerivad veresuhkru, valkude, rasvade jne ainevahetust. Normaalsed inimesed eraldavad mõned neist iga päev normaalse füsioloogilise tegevuse säilitamiseks. Kliinilised steroidid võivad ravida paljusid ravimatuid haigusi. Väga hea ravim, kuid paljud inimesed annavad endale steroidid oma sobivuse huvides, nii et milline mõju on kulturistidel steroididel?

Paljud inimeste muljet kulturismis ei ole tegelikult väga head. On ainult üks põhjus, st ebaseaduslike uimastite kuritarvitamine. Nende olemasolu tõttu põhjustas see mängu ebaõigluse ja algse kavatsuse rikkuda keha tervist. Kõige tüüpilisem on siin steroidid (hormoonide üldnimetus, mitte konkreetne nimi), kuid steroidid ei ole selline mürk, mida igaüks kujutab endast ainult keha tervise hävitamist. Steroidid töötati algselt välja haiguste raviks, mitte kulturismis.

Et hõlbustada rohkemate inimeste mõistmist, võite selles artiklis mõelda steroidide kui meessuguhormooni suhtes (tegelikke tingimusi on palju). Steroide kasutatakse algselt selliste haiguste raviks nagu lihaste atroofia, reumatoidartriit, osteoporoos jne. Aga ma ei tea, kes kasutas kulturismis steroide, ja lihaste kasvu mõju pärast seda on väga oluline. Sellist tüüpi steroolist ja kulturismis on mul tihedad suhted.

Paljud inimesed ütlevad: "Isegi kui te lasete steroididel vabalt kasutada, ei kasva lihased, kui te ei harjuta." Tegelikult ei ole see tõsi. Niikaua kui steroidide tüüp ja annus on hästi kontrollitud, võib isegi lamamine lubada lihaseid kasvatada. Top meditsiinilise nädala New England Medical Weekly uuringus on uuritud steroidide tõhustavaid lihaseid, kus 20-ndate aastate alguses jaguneb terve rühma terved noored nelja rühma. Esimene rühm ei kasutanud tugevust ega süstinud steroide; teine rühm tegi ainult tugevuskoolitust ja ei süstinud steroide; kolmas rühm ei teinud tugevatreeningut ja süstis ainult steroide; neljas rühm tegi nii tugevuskoolitust kui ka steroidide süstimist. Katse kestus oli 10 nädalat.

Tulemused näitasid, et neljanda rühma kaalutõus oli kolmekordne teise rühma kaal. Kolmanda rühma kaalutõus oli 60% rohkem kui teise rühma kaalutõus. Siinkohal on steroidide lihaste loomise mõju vaieldamatu ja isegi ilma treeninguta võivad lihased kasvada.

Tegelikult on ülaltoodud järeldused samuti kergesti mõistetavad. Lapsepõlves, kuigi poisid ja tüdrukud on soolised erinevused, ei näita nad võimu erinevust. Kuna puberteet läheneb, on poistel ja tütarlastel märkimisväärne võimsuse lõhe ilma jõutreeninguta. Kõige olulisem põhjus on selles, et suguhormoonid mõjutavad organismi arengut. Täiskasvanud isaste munandid võivad eritada umbes 4 mg kuni 9 mg testosterooni päevas. Meeste hormoonid täiskasvanud naistel on ainult umbes kahekümnendik (või vähem) meestest. Steroidide süstimisel saab androgeeni kontsentratsiooni teatud aja jooksul tavalisest kõrgemaks muuta ja saadakse rohkem lihaseid sisaldavaid hormoonitingimusi.

Igal durgil on kõrvaltoimed, steroidide kere süstimine on sarnane kroonilise mürgiga ja kogunenud kõrvaltoimed avalduvad lõpuks. Kulturist Schwarzenegger kasutas steroide, kuid ta kasutas väikest annust ja ei kasutanud seda pärast mängu. Nüüd on 70-aastane Schwarzenegger ikka veel karm ja ilmub sageli avalikult. Kuid teised steroiditarbijad ei ole nii õnnelikud. Hiiglane arm, kes võttis steroide 20 aastat, suri selle aasta augustis äkki ja kulturismi staar Dallas suri ka äkki käesoleva aasta augustis. Mõlemas lahkamisaruandes tuvastati metaboliite, mis tuvastasid steroide. Mis puudutab surma peamist põhjust, on steroidid vaid korduvkasutaja.

Millist mõju avaldavad kulturistid steroididele? Olen juba andnud teile lühikese sissejuhatuse. Ma usun, et kõik on ülalnimetatud sissejuhatust lugenud. Mul on juba oma vastus. Mina isiklikult arvan, et steroid on hea ravim, kuid see on ravim. Seda tuleks kasutada haiguste raviks. Mis puutub "narkootikumide kuritarvitamise sobivuse" kasutamisse, siis ma ei saa sellega nõustuda, sest steroidide kuritarvitamine ei suuda ainult jõuda tervisele, vaid toob kehale palju kahju.


Paari:Rasva vähendav artefakt T3 Cytomel Järgmise:HGH juhised täitmis- ja lõikamistsükli jaoks