mis on mesteroloon (Proviron)?

- Sep 16, 2019-

Mesteroloon (Proviron) on Schering-Plough'ist (nüüd Bayer) pärineva suukaudse androgeeni Mesterolooni (1-metüüldihüdrotestosteroon) kaubamärk. Sarnaselt dihüdrotestosteroonile on mesteroloon tugev androgeen, millel on ainult nõrk anaboolne aktiivsus. Kuna mesteroloon sarnaneb dihüdrotestosteroonile, redutseeritakse lihaskoes kiiresti inaktiivseteks dioolmetaboliitideks, kõrgema kontsentratsiooniga 3-hüdroksüsteroiddehüdrogenaasiga. Tegelikult võib Mesteroloon tänu oma äärmiselt suurele afiinsusele plasmaga seonduvate valkude nagu SHBG suhtes tugevdada oma steroidi aktiivsust, asendades selle vaba seondumata olekuga. Sportlaste seas kasutatakse mesterolooni peamiselt androgeenide taseme tõstmiseks säästlikkuse või võistlusteks ettevalmistamise ajal ning antiöstrogeenidena tänu oma võimele aromataasi antagoniseerida.


Toote ajalugu: Schering-Plough arendas 1934. aastal ettevõtte andmete kohaselt Mesterolooni. Anaboolse steroidina on Mesteroloon iidne. See on esimene kliinilises praktikas kasutatav ravim hormoonidega seotud haiguste raviks. Seetõttu töötati mesteroloon välja umbes samal ajal metüültestosterooni (1935) ja testosterooni propionaadiga (1937), mis mõlemad on väga vanad ained. Mesteroloonil on üleujutusperioodil kliiniliste andmete tõhusus ja ohutus ning seda kasutatakse kliinilises ravis endiselt laialdaselt. Tavaliselt kasutatakse meestel vanusest ja madalast androgeenide tasemest tingitud vähenenud füüsiliste ja vaimsete võimete, ebapiisava androgeenitaseme põhjustatud madala libiido, hüpogonadismi (mehed enne ja pärast kevadperioodi) ja viljatuse (Mesteroloon võib parandada sperma konkreetsetes olukordades). Mesteroloon võib olla viljakuse abiainena vaieldav ja anaboolsed / androgeensed steroidid on tavaliselt seotud viljatusega. See on ka üks sportlaste arusaamatusi testosterooni kohta. Androgeense olemuse tõttu on see võimeline minimeerima gonadotropiinide pärssimist tavalistes terapeutilistes annustes, mitte sellepärast, et see suurendaks pro-chimogenini tootmist. Kuna see ei inhibeeri gonadotropiine, võib ravim täiendada sperma tootmiseks vajalikke androgeene. On hästi teada, et androgeenidel on otsene stimuleeriv toime sperma tootmisele ja need mõjutavad ka sperma transporti ja küpsemist, reageerides epididüümidele, torukujulistele struktuuridele ja seemnepõiekestele. Seetõttu ei ole need hormoonid kõik pärssivad. Mesteroloonil näib olevat ainulaadne positiivne mõju meeste teatud fertiilsusele, kuna gonadotropiini pärssimine ei korva selle potentsiaalset stimuleerivat mõju sperma arvule ja kvaliteedile. Mesterolooni toodab ja müüb laialdaselt Bayer (endine Lingya) ning seda on esindatud enam kui 30 riigis üle maailma. Ehkki Bayeril on ka teistel turgudel teisi esindajaid, näiteks mestoranum ja provironum, on kõige tavalisem kaubanimi proviron. Lisaks on viimastel aastatel Mesterolooni müünud ka teised müüjad, kelle kaubamärkide hulka kuuluvad näiteks: Pluriviron (Asche, Saksamaa), Vistimon (jenepharm, Saksamaa) ja Restore (Brown & Burke, India). Ehkki Mesterolone'i kasutamise ajalugu on ohutu ja tõhus, pole FDA kunagi USA turule sisenemist heaks kiitnud. Täna võib Mesterolooni endiselt riigis näha. Bayer on endiselt selle peamine globaalne tarnija, kuid harvadel juhtudel peaks see siiski nägema teisi kaubamärke.

KD-PROMOTIONS TEOSTATAV FOTO Kaguosa kulturistid astuvad 7. septembril Weldoni auditooriumis, Maple St. 7, NPC Lõuna-turniiri Meistrite kulturismi võistlusele. Näidatud on eelmise aasta konkursi võitjad.

Ringluse spetsifikatsioonid: kasutatakse laialdaselt inimtervishoius kasutataval turul. Koostised ja annused võivad riigiti ja tootjalt erineda; ravimvormid sisaldavad tavaliselt 25 mg või 50 mg steroidi tableti kohta.

Struktuurilised omadused: Mesteroloon (Proviron) on dihüdrotestosterooni modifitseeritud vorm. Erinevus on see, et süsiniku 1 juurde on lisatud metüülrühm, mis aitab kaitsta hormooni maksakahjustuste eest suu kaudu manustamise ajal. Samu struktuurimuudatusi kasutatakse ka suukaudsete metoproloolitablettide puhul. Alküülimisreaktsioon konkreetses asendis aeglustab steroidi metabolismi esimesel maksaläbilaskmisel, ehkki see on palju vähem väljendunud kui c-17-alfa-alküülitud steroid. Mesterolooni üldine biosaadavus on palju madalam kui c-17-alfa-alküülitud suukaudsete steroidide oma, kuid mesteroloon on piisavalt vastupidav, et saavutada terapeutiliselt kasulik tase veres. Mesteroloonil on ka tugev seondumisafiinsus suguhormoone siduva globuliini suhtes ja seda saab kasutada teiste steroidide asendamiseks, mis seovad nõrgemini SHBG-d. Kõrvaltoimed (östrogeen): Mesterolooni ei aromatiseerita keha ja östrogeeni ei tuvastata. Seetõttu kasutab Mesterolooni kasutamisel steriilne joon antiöstrogeene. Kuna mesteroloon ei põhjusta meestel günekomastiat, veepeetust ega muid östrogeenidega seotud kõrvaltoimeid. Arvatakse, et mesterolooni saab kehas kasutada aromataasivastasena, et vältida või aeglustada steroidide muundamist östrogeeniks. Mõju on pisut sarnane Ruininguga, kuid mitte nii sügav. Mesterolooni antiöstrogeensed omadused pole ainulaadsed ja paljud teised steroidid näitavad sarnast aktiivsust. Näiteks kasutatakse dihüdrotestosterooni ja takroole edukalt meeste rinna arengu ja rinnavähi raviks tugeva androgeense ja võimaliku antiöstrogeeni tõttu. On soovitatud, et noksaani saab kasutada aromataasi aktiivsuse vähendamiseks, kuna noxe on östrogeeni muundamise suhtes vastupidavam (aromaatsete ainete kõige aktiivsem osa on maks). Kõigi nende ühendite antiöstrogeensus võib olla tingitud nende konkurentsist teiste substraatidega aromataasi sidumisel. Kuna aromataas seostub steroididega, kuid ei muuda seda, blokeeritakse selle ajutine interaktsioon teiste hormoonidega.


Kõrvaltoimed (androgeen): Mesteroloon on androgeenne steroid, seetõttu on sellel androgeensed kõrvaltoimed, eriti kui seda kasutatakse suurtes annustes. Seetõttu võivad selle toote kõrvaltoimed hõlmata: rasust nahka, aknet, keha / näo juukseid. Anaboolsed / androgeensed steroidid võivad raskendada ka meeste juuste väljalangemist. Kõrvaltoimeteks, millele naised peavad tähelepanu pöörama, võivad olla: sügavad helid, ebaregulaarsed menstruatsioonid, kortsud nahas, plekid näol ja kliitori hüpertroofia. Kuna mesterolooni ei metaboliseerita 5-alfa-reduktaas, ei mõjuta finasteriidi ega dutasteriidi kasutamine seda palju.

Kõrvaltoimed (hepatotoksilisus): Mesteroloon ei ole C-17a-alküülitud toode ja üldiselt ei peeta seda hepatotoksilisteks kõrvaltoimeteks ning tõenäoliselt ei oma see toksilisust.

Kõrvaltoimed (kardiovaskulaarsed): mesteroloon toimib sünteetilise / androgeense steroidina, millel võib olla kahjulik mõju seerumi kolesteroolile. See hõlmab HDL-i, kõrge tihedusega valgu (hea) kolesterooli väärtuse alandamist ja LDL-i, madala tihedusega valgu (kahjuliku) kolesterooli väärtuse suurendamist, mis võib muuta HDL LDL -iks ja suurendada arterioskleroosi riski. Sünteetiliste / androgeensete steroidide mõju vere lipiididele põhineb annusel, manustamisviisil (suu kaudu või süstimisel), steroidide liikidel (aromaatsed või aromatiseerimata) ja maksa metabolismi suhtes resistentsuse tasemetel. Mesteroloon on suukaudne aromatiseerimata androgeen, millel tavaliselt peetakse olulisi kõrvalmõjusid vere lipiididele. Uuringud on näidanud, et hüpogonadismiga mehed võtavad 100 mg testosterooni päevas ja üldkolesterooli tase tõuseb 6 kuu pärast märkimisväärselt (18,8%), LDL-kolesterooli väärtused tõusevad 65,2% ja HDL vähenevad 35,7%. Mesterolooni ei soovitata kasutada juhul, kui kardiovaskulaarsed riskifaktorid mõjutavad teisi suukaudseid steroide võtvaid patsiente. Kardiovaskulaarse stressi vähendamiseks on soovitatav AAS-i aktiivse manustamise ajal säilitada aktiivne kardiovaskulaarne treeningprogramm ning minimeerida küllastunud rasva, kolesterooli ja lihtsate süsivesikute tarbimist. Soovitatav on lisada austrikastme (4 grammi päevas) ja looduslike kolesterooli / antioksüdantide preparaate nagu Lipid Stabil või sarnaste koostisosadega tooteid.

Kõrvaltoimed (testosterooni pärssimine): mesteroloonil on gonadotropiinidele ja seerumile väga nõrk inhibeeriv toime. Uuringud on näidanud, et testosterooni tase ei ole märkimisväärselt pärsitud, kui isikud võtavad mõõdukat annust (150 mg / päevas või vähem) päevas. Ravim pärsib tugevalt seerumi testosterooni, kui isik võtab päevas suuri annuseid (300 mg / päevas või rohkem). Lisaks ülaltoodud kõrvaltoimetele ja muude võimalike kõrvaltoimete üksikasjalikumale kirjeldusele lugege palun selle raamatu sektsiooni steroidide kohta.


Ravijuhised (meessoost): Androgeenipuuduse raviks on tavaline annus: 1 tablett (25 mg) iga kord ravi alguses kolm korda päevas; millele järgneb väiksem annus, 1 tablett (25 mg) päevas, üks päevas kaks korda. Seda annust võib kasutada ka meeste viljakuse suurendamiseks ja seda kasutatakse sageli koos teiste viljakust soodustavate ravimitega, näiteks süstitava FSH-ga. Meessportlased kasutavad tavaliselt annust 50–150 mg päevas või 2–6 Mesterolooni tabletti (25 mg tableti kohta). Ravitsükkel on tavaliselt 6-12 nädalat, mis on piisav manustamisajaks. Kui tervisesportlased on säästlikkuse või mängu ettevalmistamise etapis, on nad eriti innukad madala östrogeeni ja kõrge anaboolse steroidi järele, mistõttu eelistavad nad kasutada Mesterolooni. Ainult stanosolooli, Anavari ja methenolooni kasutamine on eriti kasulik nende suhteliselt madala östrogeense omaduse tõttu. Mesterolooni kasutamisel saate reguleerida ka androgeeni ja östrogeeni suhet, mis aitab suurendada lihaste jäikust ja tihedust, soodustada libiido ja rasvapõletust. Koos teiste aromatiseeritud steroididega kasutatakse seda sageli günekomastia ennetamiseks, näiteks 10-20 mg tamoksifeeni päevas.

Ravijuhised (naissoost): Mesterolooni (Proviron) ei ole naissoost kasutajatele heaks kiidetud. Tugevate androgeensete ja mehelike kõrvalmõjude tõttu ei soovitata naistel oma füüsilist vormi ja töövõimet parandada. Kuid mõned naised kipuvad võtma 25 mg tablette, mis võib tõhusalt muuta hormoonide taset nende kehas, mis mõjutab suuresti keha lihasjooni. Maskuliinsete kõrvaltoimete minimeerimiseks ei ületa manustamisaeg tavaliselt 4-5 nädalat. Kui võtate 10 või 20 mg tamoksifeeni tablette, võite suurendada oma lihaste jäikust ja põletada liigset rasva, eriti puusad ja reied, mis naistele muret valmistavad. Kuid see kasutamine peaks olema äärmiselt ettevaatlik.


Paari:HCG inimese kooriongonadotropiin Järgmise:Mis on Anadrol (oksümetoloon)?