Kas inimeste vastupidavuse piir on? Teadus ütleb jah

- Jun 12, 2019-

Ironmani triatlonist Tour de France'ile testivad mõned võistlused isegi kõige raskemate vastupidavusklassi sportlaste piire. Nüüd näitab uus energiakulude uuring maailma pikima, kõige kurnavama spordiürituse ajal, et olenemata sellest, milline on see tegevus, tabab igaüks sama metaboolset piiri - maksimaalne võimalik pingutus, mida inimesed saavad pikemas perspektiivis säilitada.

Kui tegemist on füüsiliste tegevustega, mis kestavad päevi, nädalaid ja kuud, leidsid uurijad, et inimesed saavad kaloreid põletada ainult 2,5-kordse puhkeajaga.

Isegi maailma kõige kiiremad ultramaratonid ei suutnud seda piiri ületada, teadlased leidsid.

"See määratleb inimeste võimalused," ütles uuringu kaasautor Herman Pontzer, Duke Ülikooli evolutsioonilise antropoloogia professor.

Üle 2,5-kordse inimese metaboolse kiiruse künnise leidsid teadlased, et keha hakkab oma kudesid lagundama, et korvata kalorite puudujääki.

Selle piirangu üks selgitus võib olla seedetrakti võime lagundada toitu, ütles meeskonnajuhid Pontzer ja John Speakman Šotimaa Aberdeeni Ülikoolist ja Hiina Teaduste Akadeemia.

Teisisõnu, rohkem söömine ei aita mõnevõrra teha Iditarodi ajalugu. "Seal on ainult piir, kui palju kaloreid meie sisikond suudab päevas tõhusalt absorbeerida," ütles Pontzer.

Tulemused ilmuvad 5. juunil ajakirjas Science Advances.

Uuringu jaoks mõõdeti meeskonda igapäevaselt kaloreid, mida põletas grupp sportlasi, kes jooksid viis nädalat nädalas kuus maratonit osana Race Across the USA-st, 3000 miili sõitu Californiast Washingtoni, DC-sse. inimeste vastupidavuse löögid, sealhulgas 100 miili trajektooride ja raseduse karistamine.

Kui nad aja jooksul andmed joonistasid, leidsid nad L-kujulise kõvera. Sportlaste energiakulutused algasid suhteliselt kõrged, kuid paratamatult langesid ja lamedasid 2,5-kordselt nende põhilise ainevahetuse kiirusega sündmuse ülejäänud osas.

Kaasautor Caitlin Thurber analüüsis Race Across the USA esimese ja viimase jala jooksul kogutud uriiniproove. Pärast 20 nädalat kestnud back-to-back maratonide sõitmist põlesid sportlased 600 km võrra vähem kaloreid kui oodatud, lähtudes nende läbisõidust. Tulemused viitavad sellele, et keha suudab oma ainevahetust "alandada", et aidata püsivalt püsida.

"See on suurepärane näide piiratud energiatarbimisest, kus keha on piiratud suutlikkusega säilitada pikema aja jooksul äärmiselt kõrget energiatarbimise taset," ütles Thurber.

"Sa võid sprindida 100 meetri kaugusele, aga te võite jalutada miili, eks? See on ka tõsi siin," ütles Pontzer.

Kõik kestvussündmused järgisid sama L-kujulist kõverat, kas sportlased veetsid Antarktikasse 500 naela künniseid päevadel külmumistemperatuuril või jalgrattaga Tour de France'i suvel. See järeldus seab kahtluse alla eelmiste teadlaste pakutud idee, et inimese vastupidavus on seotud võime reguleerida kehatemperatuuri.

Üks piirav tegur vastupidavuse sündmustele, teadlased leidsid, peitub seedeprotsessis - organismi võimet töödelda toitu ja neelata kaloreid ja toitaineid kehaliste protsesside kütmiseks.

Huvitav on see, et vastupidavusklassi sportlaste seas leitud maksimaalsed säästvad energiakulud olid vaid veidi kõrgemad kui naised raseduse ajal. See viitab sellele, et samad füsioloogilised piirid, mis hoiavad, ütleme, Ironmani triatloreid purunevatest kiirusregistritest, võivad samuti piirata ka teisi elu aspekte, näiteks seda, kuidas suured lapsed emakas kasvada võivad.

Teadlased teavad, et keegi ei ole selle piiri ületanud. "Nii et ma arvan, et see on väljakutse eliitkindlatele sportlastele," ütles Pontzer. "Teadus toimib siis, kui olete valesti tõestanud. Võib-olla murdub mõni päev sellest ülemmäärast ja näitab meile, mida me puudu oleme."

Seda uuringut toetasid Hunter College, Loyola meditsiinikool, Grand Valley State University, Purdue Ülikool, Hiina Teaduste Akadeemia (XDB13030100), Tuhandete Talentide kava ja Wolfson Research Merit Award Ühendkuningriigi Kuningliku Ühingu poolt.

Allikas: Duke University. "Kas inimeste vastupidavust piiratakse? Teadus ütleb jah: Mõned ütlevad, et murdepunkt on kõik teie pea, kuid uued uuringud näitavad, et see on ka teie soolestikus." ScienceDaily. ScienceDaily, 5. juuni 2019. .

Paari:KKK Üldine Järgmise:Kas PCT ajal on võimalik vähendada rasva?