Steroidhormoonide avastamine ja arendamine

- Jul 15, 2018-

Järgnev on lihtne ajakava steroidide avastamiseks ja sünteesimiseks.

1849 - teadlane nimega Berthold tegi kukekatse, eemaldades munandid. Lind kaotas mitmeid oma isaseid omadusi, sealhulgas seksuaalset funktsiooni. Just selles katses leidsid nad, et steroidide ajalugu avaldas kogu kehale munandite toimet.

1929 - järjekordne test tõhusate toimeainete ekstraheerimiseks pullide munanditest

1935 - puhtamate aktiivsete toimeainete ekstraheerimine pullide munanditest

1936 - teadlane Luzica sünteesis ühendeid, kolesterooli ja testosterooni. Teised kaks teadlast kannavad nime Buttern ja Hanis. Sama katse viidi läbi ka.

- Esimese anaboolse steroidi, testosterooni ja eksperimentaalselt tõestatud kastreeritud koera süntees lämmastiku eraldamiseks võib koertel suurendada kehakaalu suurendamiseks testosterooni.

- On kuulujutt, et natsid on oma sõdurite jaoks kasutanud anaboolseid steroide.

Sel perioodil tehti meestega täiendavaid katseid, mis näitasid, et testosteroon on inimkehas võimas anaboolne aine.

1948-1954 - kahel ravimifirmal on enam kui tuhat erinevat testosterooni derivaati ja sarnased analoogsünteesi katsed.

1954 - See aasta on steroidide kasutamise treeningu algus. Aruannete kohaselt osales dr John Ziegler 1954. aastal Austrias Viinis toimuvatel tõstmise maailmameistrivõistlustel USA koondise arstina. Kui Nõukogude Liit mängu otsustas, purustas see kerge vaevaga maailmarekordi ja võitis mitmel tasemel kuldmedalid. Ziegler kutsus Nõukogude meeskonda jooma ja Nõukogude koondise arstid ütlesid talle, et nende raskuste tõstmise meeskond kasutas treeningprogrammi osana testosterooni.

1956 - metroloon Sünteesiti methandrostenoloon. “Dianobol” loodi kaubamärgina.

1957-1959 - "Dianoboli" kasutamine sportlaste jõutreeningu osana

1960 - Dianoboli mõju John Ziegleri raskuste tõstjatele on väga domineeriv. Välja on töötatud veel üks sünteetiline steroid, mida kasutatakse Turneri sündroomi lühikese kasvuga laste raviks.

1967 - Rahvusvaheline Olümpiakomitee keelab sünteetiliste steroidide kasutamise.

1982 - Rahvusvaheline Olümpianõukogu on välja töötanud eksami sportlaste testosterooni taseme ületamiseks, mis ületab normi, mille nimi on "testosteroon: testosterooni test"

1988 - steroidide klassifikatsioon hõlmab ainult retseptiravimeid.

1989 - Lääne meediasse lekkis teave süsteemi sünteetiliste steroidide haldamise ja valitsuse varjatud rahastamisprogrammide kohta.

1990 - sakslastest leiti sportlastele mõeldud steroidid

- Meditsiiniline ringkond on hakanud kasutama anaboolseid steroide, et parandada AIDS-i ja vähihaigete elulemust.

- Sünteetiliste steroidide kontrolli seaduse 1990. aasta muudatused, USA kongress steroididega kontrollitavate ainete seaduse suurendamiseks.

Alates 2000. aastast kuni tänapäevani - inimeste arv kasvab. Statistika näitab kasvu ...

- Enamik anaboolsete steroidide pidevast kasutamisest on raskuste tõstjad ja kulturistid

Anaboolsete steroidide seaduslik kasutamine on andnud silmapaistva panuse mitmesuguste meditsiiniliste probleemide lahendamiseks, näiteks menopaus või põletushaigete taastumine, AIDS-i patsientide elukvaliteedi parandamine, rinnavähi ja steroidide ajaloo vastu võitlemine, osteoporoosi kontrolli all hoidmine jne.

Steroidid jätkavad ajaloo kujundamist. See toode pole veel läbi. Üha enam inimesi õpib sünteetiliste steroidide parendamiseks. Lisage pidevalt kogemusi ja täiustusi, et steroidid on nüüd varasemast ohutumad. Inimestel, kes seda kasutavad, on nüüd teadmised ja steroidide õige kasutamine, et maksimeerida kasutajatele saadavat kasu, ja paremini mõista, et vältida selle kõrvaltoimeid ja vältida ka väärkasutamist. Et olla lihtne,


1. Steroidhormoonid on imetajate endokriinsüsteemide uurimisel leitud endogeensed ained.
2. Aastatel 1932–1939 saadi näärmetest puhtad östrooni (1932), östradiooli (1932), testosterooni (1935) ja kortikosterooni (1939) kristallid ning seejärel selitati. Selle keemiline struktuur on sellest ajast alates avanud uue steroidkeemia ja steroidse meditsiinilise keemia valdkonna, millele järgnevad mitmed suured saavutused.
3. Leiutab diosgeniini kasutamise steroidsete ravimite poolsünteesi tootmise toorainena, mis suurendab tootmise ulatust ja vähendab kulusid.
4, leidis, et reumatoidartriidi neerupealise koore hormoonravi ja selle oluline väärtus immuunsuse regulatsioonis, muutes steroidsetest ravimitest haiglates hädavajaliku ravimi.
5. Steroidsete suukaudsete rasestumisvastaste vahendite edukas uurimine on viinud inimese rasestumisvastased vahendid uuele tasemele.


Paari:CPHI Korea 2018. aasta osalemine Järgmise:Peptiidhormoonide põhitutvustus